YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Tire Gençlik Merkezi’nde 55 sporcunun Taekwondo ara kuşak sınavı yapıldı. Yapılan sınava göre Haziran ayında 12 Sporcu İzmir’de Siyah kuşak sınavına katılacak.

Tire İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde Taekwondo Eğitmeni olarak mart ayında göreve başlayan Ahmet Sakıcı, “Meleksu Bayram isimli sporcumuz +59 kilogramda Milli eğitim Bakanlığı Yıldızlar kategorisinde İzmir’i temsil edecek. Yine aynı sporcumuz + 59 kilogramda İzmir il 2.’si oldu” dedi.

KURSLARIMIZ ÜCRETSİZDİR

Kursların ücretsiz olduğunun altını çizerek konuşmasını sürdüren Sakıcı, “Şu an kayıtlı 100 sporcumuz Antrenmanlara aktif halde devam etmektedir. 5 tane de depremzede sporcumuz var. Büyük bir coşku içinde Antrenmanlara katılıyor sporcularımız. Amacımız Türkiye Şampiyonu çıkarmak. Kuşak takdim törenimiz müdürlerimiz, velilerimiz, esnaflarımız ile birlik ve beraberlik içinde geçti. Sporcularımız büyük coşku ve gülümsemeler içinde saygı ile tamamladık. Emeği geçip bizleri onurlandıran tüm iştirak edenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Sınav sonunda kuşak takdimlerini, Tire İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Koca, Tire Müze Müdürü Şehmuz Tekin, Tire Ahi Evran Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni ve Vücut Geliştirme Antrenörü Tolga Kabay, TOKİ Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Eski Taekwondocu Mustafa Tüylek, Antrenör Mustafa Memişoğlu, Eski Antrenör Burhan Cahit Çakır, Eski Taekwondocu  Olcay Daloğlu ve Kahramanmaraş’tan Tire’ye gelen depremzede veli Fatma Dilek Keleş yaptılar.

Kuşak sınav komisyonu şu isimlerden oluştu, Yüksek Lisans Büşra İpek, 2. Sınıf Öğretmeni Elisa Nur Pişkiner, KATÜ Mezunu Gemi Kaptanı Şafak Kar.

Editör: Dilek Ayvalı