AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’nın Tire’de Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP’nin aday çıkartacağını açıklamasına rağmen konu hakkında henüz son noktanın konulmadığı öğrenildi. 

Son sözün henüz söylenmediği Tire bilmecesinde son karar için gözler Ankara’dan gelecek habere çevrilmiş durumda.

AK Partili Şen,  İZSU arıtma tesisi yapmadığı için sorun devam ediyor AK Partili Şen,  İZSU arıtma tesisi yapmadığı için sorun devam ediyor

Cumhur İttifakı çerçevesinde Türkiye genelinde AK Parti 74 ilde, MHP ise 7 ilde kendi adayıyla seçime girme kararı almıştı. İzmir’de yine ittifak çerçevesinde Aliağa, Foça, Dikili, Çeşme ve Narlıdere MHP’ye bırakılmıştı. Geçtiğimiz hafta AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı Bir TV’de yaptığı açıklamada ‘Devlet Bahçeli’nin özel isteğiyle Narlıdere ve Tire ilçeleri arasında bir değişim yaşandığını ve Tire’de MHP’nin aday çıkaracağını söylemişti.

SON KARAR VERİLMEDİ, KESİNLEŞMİŞ BİR ŞEY YOK…
AK Partili kurmayların Bilal Saygılı’ya Tire açıklaması nedeniyle sitem ettiği dile getirilirken şu an itibarıyla ittifakın ilk durumu gibi Narlıdere’de MHP’nin, Tire’de ise AK Parti’nin aday çıkartmasının daha kuvvetli ihtimal olduğu belirtiliyor. İsteğin MHP lideri Devlet Bahçeli’den gelmiş olması nedeniyle son sözün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olduğu belirtiliyor. Konuyla ilgili AK Parti İzmir teşkilatının yaklaşımı ise kazanma ihtimalinin Narlıdere’ye göre çok daha yüksek olan Tire’de AK Parti’nin kendi adayıyla seçime girmesi yönünde. AK Parti İzmir il örgütünün Tire’de kendi adayıyla çıkacakmış gibi seçim hazırlıklarını sürdürdüğü dile getiriliyor.
 

Editör: Tutku İç