Tire’nin köklü derneklerinden Tire Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneği olağan üstü genel kurula gitti.
Derneğin son başkanı Necdet Salıcı’nın vefatının ardından dernek yönetimi olağan üstü genel kurula gitme kararı aldı. Yapılan genel kurula tek liste ile katılan yönetim seçimi kazandı.
Genel kurulun ardından yapılan dernek organları seçiminde derneğin kurucu başkanı Merhum Seyfullah Ayvalı’nın eşi Gazeteci Dilek Ayvalı Tire Kültür Derneği’nin yeni başkanı seçildi.
Dilek Ayvalı’nın başkanlık görevini yürüteceği dernek yönetiminde Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karabacak, Sekreter Saadet Şengök, Muhasip Ayhan Akkaş, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Altın oldu.
Derneğin Denetim Kurulu Başkanlığına Canan Tekkurşun Çekinmez, Turhan Eke ve Sertan Gençoğulları seçildi.

TİRE’DE BYLOCK BASKINI! TİRE’DE BYLOCK BASKINI!


Tire Kültür Derneği Başkanı Dilek Ayvalı yaptığı açıklamada, “Tire’nin adını ulusal projelerle Türkiye’ye duyurmuş olan rahmetli eşim Seyfullah Ayvalı’nın kurucu başkanı olduğu Tire Kültür Derneğinin başkanlığını yürütecek olmak hem büyük bir onur hem de geçmişten bugüne dek derneğin varlık mücadelesinde pek çok kıymetli insanın emeği olması nedeniyle de büyük bir sorumluluk taşıyor. Bu derneğin yönetiminde bulunmak ya da başkanlık etmek birbirinden farksız. Her bir yönetim kurulu üyem bulundukları pek çok görevde ve kendi mesleklerinde başarıdan başarıya koşmuş, ilçemizin adını, kültürünü ve geleneklerini tanıtmak için taşın altına ellerini değil bedenlerini koymuşlardır. Birlikte, derneğin varlığını sürdürmek ve geçmiş yıllardaki sosyal çalışmalardaki etkisini yeniden körüklemek ve de Tire için alınacak tüm kararlarda, faaliyetlerde yer almak için çalışmalara başladık” dedi.

Editör: Tutku İç