Ödemiş’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki dönem İlçe Başkanı Mustafa Turan, Ödemiş Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için yola çıktı. 

Turan, “Hep beraber çalışacağız, hep beraber başaracağız, hep beraber kazanacağız, hep beraber yöneteceğiz” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklaması ile Ödemiş Belediye Başkanlığı için aday adaylığını kamuoyu ile paylaşan Mustafa Turan, Ödemiş’te Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandırmaya devam edeceklerini vurguladı. CHP Ödemiş İlçe Binası’nda yapılan toplantıda konuşan CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ödemiş’te büyük bir demokrasi zenginliği yaşadığını belirterek, belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylarına başarılar diledi.

“AYDINLIĞIN TEMİNATI YİNE TÜRK KADINI OLACAKTIR”

Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkı verilişinin 89. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ne değinerek konuşmasına başlayan Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Turan, “Atatürk pek çok batı ülkesinden önce Türk Kadınına sağladığı bu haklarla sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli öncü liderlerinden birsidir. İşte bu yüzden diyoruz ki yaşasın Mustafa Kemal, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Kadınların hem ülke yönetiminde hem de yerel yönetimlerde yeterince söz sahibi değildir, cinsiyet eşitliği ile yapılan politikalarla Cumhuriyetin ikinci yüzyılında aydınlığın teminatı yine Türk Kadını olacaktır. 

“2023 SEÇİMLERİNDE ÖDEMİŞ’TE BİRLİK-BERABERLİKLE BAŞARDIK”

2005 yılından bu yana Adagüme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin yönetim kurulunda görev aldım, 2011 yılından bu yana Kooperatif Başkanlığını sürdürdüm 2019 yılından itibaren 4 yıl boyunca Ödemiş Belediye Meclisi’nde CHP sıralarında Ödemiş halkını temsil ettim. 2023 genel seçimleri öncesi Hamdi Halis’in milletvekilliği aday adaylığı için CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı görevimden ayrılmam sonrası CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’na atandım ve 8 ay boyunca bu görevi yerine getirme onurunu yaşadım. İlçe Başkanlığım döneminde birlik-beraberliği, ben değil biz olma olgusunu ön planda tuttum ve bu yönde çalışmalara imza attım. Bu birlik-beraberlik tablosu ile 2023 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ilk sırada yer aldı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de açık fark sağlandı. 2024 genel seçimlerinde de başarıya ulaşmaya hazırız. 

“AYNI YOLLARDAN YÜRÜYEREK FARKLI SONUÇLAR ALINAMAYACAĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Aynı yollardan yürüyerek, aynı şeyleri deneyerek farklı sonuçlar alınamayacağını hepimiz biliyoruz. 21 yıldır ülkenin yönetiminde istediği her şeyi kural, kanun tanımadan yapabilenlerin de dün siyah dediklerine bugün beyaz diyerek, suni gündemlerle halkımızı meşgul ederek aslında sürekli aynı yollara başvurduklarını görüyoruz. Sonucunda faturayı ne yazık ki sadece halkımız ödüyor. Giden vakit halkın vaktidir, giden kaynaklar halkın kaynaklarıdır, kaybolan gelecek ise çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğidir. Cennet ülkemizi ne zaman biteceği belirsiz karanlık bir ekonomik krize ve mülteci belasına sürükleyen iktidarın iş icraata gelince nasıl kilitlenip kaldığını, devletin tüm sistemini tek adamın talimatına bağlı hale getirdiğini ve topu taca attığını görüyor, sıkıntılarını milletçe yaşıyoruz. 21 yıldır ehil olmayan kadroların elinde işte bu karanlık ve umutsuz tablo ile yüzüncü yılına gelen Cumhuriyetimiz, bugün umut dolu filizlerle ikinci yüzyılda yeniden yükselmeyi hak etmiyor mu? Atatürk’ün önderliğinde Savaş meydanlarından gelip 10 yılda her alanda devrimlerle yükselen bu Cumhuriyet’i yeniden kurucu felsefe ile yükseltmek bizim elimizdedir.

“ÖZGÜR ÖZEL’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE YEREL SEÇİMDEN İTİBAREN BİR İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ BAŞLAMIŞTIR”

CHP’deki kurultay süreci ve Özgür Özel’in liderliği ile yaşanan değişim tüm Türkiye’ye umut verdi. Yaptığımız son kurultayda Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçekten halkın partisi olduğunu, halkın sesine kulak verdiğini, halk için halkın istediğini yaptığını herkes görmüş, Mayıs ayındaki seçimlerden sonra karamsarlığa kapılan, hayal kırıklığına uğrayan insanımızın yüreğinde yeni bir ferahlık oluşmuştur. 21 yıldır ülkeyi parti devleti haline getirmeye çalışmış, Anayasa’yı ve Anayasa Mahkemesi’ni tanımaz hale gelmiş, batının çıkarları için Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlığına soyunmuş, ülkenin dış politikasını paramparça etmiş bu iktidar karşısında işimiz elbette kolay değildir. Yerel seçimleri sadece yerel seçim olarak göremeyiz. Özgür Özel’in öncülüğünde yerel seçimlerden itibaren bir iktidar yürüyüşü başlamıştır. Bu iktidar yürüyüşünde 81 ilimiz ve her bir ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi’nin yakacağı umut meşaleleri giderek büyüyecek ve yolumuzu aydınlatacaktır. Bugün ben de bu meşaleyi Ödemiş’ten yakmak ve yarınlara taşımak için, Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Ödemiş Belediyesi’nde yeniden dalgalandırmak için yola çıkıyorum. 

“YEDİNCİ OK SEVGİ, SAYGI VE BERABERLİKTİR”

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK

Partimizin altı oku var, bizim de Ödemişimiz için bugün itibariyle birbirinden değerli sekiz aday adayı var. Her birine sevgilerimi sunuyorum, başarılar diliyorum. Şunu herkes bilsin ki bizim partimizde yedinci ok, sevgi, saygı ve beraberliktir. Ben bu yedinci ok için yola çıkıyorum, daha önce olduğu gibi parti örgütümüzün birlikteliği ile başarmak için yola çıkıyorum. Kendi içimizde yaşadığımız çekişmelerle, kavgalarla geçmişte yaşadığımız acılar ortada. Bizler birbirimizi sevip aynı hedef için kenetlenmediğimizde kaybeden sadece Cumhuriyet Halk Partisi olmuyor. Kaybeden Ödemiş’in geleceği oluyor, kaybeden çocuklarımız oluyor. Bizim kaybetmek gibi bir korkumuz, bir endişemiz elbette yok. İnanıyorum ki kalbinde Ödemiş için iyilik olanlarla, ülke sevgisinin sorumluluğunu aklıyla taşıyanlarla bu yolda omuz omuza olacağız. Kooperatifçilikte öğrendiğim bu “biz olma” duygusunu Cumhuriyet Halk Partisi’nde de başarıya dönüştürerek yine hep beraber sevineceğiz. Hep beraber çalışacağız, hep beraber başaracağız, hep beraber kazanacağız, hep beraber yöneteceğiz.

“KAZANAN YİNE CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAK”

Geleceğin Ödemiş’i için iddialıyım ‘Ödemiş’te bir dönem o partinin adayı, bir dönem bu partinin adayı kazanıyor’ diye kendisini avutanlar, hesap yapanlar kendilerini avutmaya devam etsin. Bu yerel seçimlerde de kazanan yine Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır, kazanan Ödemiş sevdalıları olacaktır. Bizler kendimize güveniyoruz. Tabloya kimin adı yazılırsa yazılsın Cumhuriyet Halk Partisi, birlik ve beraberlik ruhuyla başarılı olacaktır. Bizim parti içerisindeki bu yarışımız, ‘Ben Ödemiş’e daha iyi hizmet ederim’ yarışıdır. Her bir aday adayımız da bunu yapabilecek yeterliliktedir. Tarihte İlk kurşun direnişinden itibaren hep ilkleri başarmış, hep öncü olmuş bu şehri tüm dinamikleriyle harekete geçirmek için, halkın belediyeciliği nasıl olur herkese göstermek için vakit gelmiştir. Belediye çalışanlarımızla, çiftçimizle, işçimizle, mimarımızla, mühendisimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla Ödemiş’in daha huzurlu, daha mutlu, daha yeşil, daha ferah bir kent olmasına katkı sunmak için hep beraber çalışacağız. Her yaştan Ödemişli’nin huzur bulduğu, yaşadığı köyünde mahallesinde kendisini mutlu hissettiği, gençlerinin çareyi İzmir’in gecekondu mahallelerinde aramadığı, tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanımızın toprağından kopmadığı, tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi ile kalkınan, Birgi’si, Bozdağ’ı, Gölcük’ü, Bademli’si ile sahip olduğu turizm potansiyelini harekete geçirip gençlere yeni iş imkanları sunan, eğitimde ve sporda adını Türkiye’ye duyuran, göç yüzünden nüfusu her geçen yıl azalan değil artan bir Ödemiş hayalimiz var.

“GÖLCÜK’TE SPOR TURİZMİ HEDEFİ”

Ben 15 yıl futbol oynamış bir arkadaşınızım. Benim futbol oynadığım dönemlerde Gölcük Yaylası’nda onlarca futbol takımı iki ayrı otelde kamp yapardı. Hem turizm canlanır hem de kentimizin tanıtımına büyük faydası olurdu. Temel hedeflerimden birisi gözbebeği diyebileceğimiz Gölcük Yaylamızda turizm tesisini bir an önce tamamlamak, en az iki ya da üç futbol sahası ile Gölcük’ü yeniden spor turizminin merkezi yapmaktır. Bu şekilde birçok çalışma için Ödemiş Belediyesi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücü ile kat edebileceğimiz çok mesafe var. Ödemiş Belediyesi, sahip olduğu imkanlarla, insan kaynağıyla ve güçlü geçmişiyle tüm bu hayallerimiz için lokomotif olabilecek, çarpan etkisi yapabilecek potansiyele sahiptir.  Değişimin, heyecanın ve umudun olduğu yerde çözüm de vardır. Değişimin gücü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlik-beraberliği ve Ödemiş’in sevgisi ile başaramayacağımız hiçbir şey yok. “Ben” değil “Biz” diyerek başarmak için yola çıkıyorum, kadınlarımızın ve gençlerimizin sesi olmak için yola çıkıyorum, Ödemiş için yola çıkıyorum. Bu duygularla, örnek bir demokratik olgunlukta çok güzel bir aday adaylığı süreci yürüten Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanım Bülent Eker’e, yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyor, partimizin zenginliğine zenginlik katarak başkan aday adaylığı ve meclis üyesi aday adaylığı için yola çıkan kıymetli yol arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Turan daha sonra alkışlar eşliğinde aday adaylığı başvuru dosyasını CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker’e teslim etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu