Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın girişimleri ile başlatılan çalışmanın Haziran ayında tamamlanması planlanıyor. 

1990’lı yıllarda yapılan, 2010 yılında lokal bir tadilat gören kapalı spor salonu sil baştan yenileniyor.  

Salonda bina güçlendirmesi yapan ekipler ardından salonun zeminini yenileyecek. İdari binalarda da değişiklikler yapılacak salon, çalışmanın tamamlanmasının ardından modern bir spor kompleksine dönüşecek. 

Tireli gençler, 19 Mayıs coşkusunu konserlerle yaşadı BAŞKAN SAHNEDE GİTAR ÇALDI Tireli gençler, 19 Mayıs coşkusunu konserlerle yaşadı BAŞKAN SAHNEDE GİTAR ÇALDI

Salonda incelemelerde bulunan AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu yetkililerden bilgi aldı. Salon ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Uğurlu şunları söyledi, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. vefat yıldönümünde onun izinde yürümek için var gücümüzle çalışıyoruz. Salonumuzda Bakanlığımızın talimatı ile yenileme çalışmalarına başladı. Tireli gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapabilmeleri için Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucu bir tadilat projesine başladık. Projemiz tamamlandığında modern bir spor kompleksine kavuşmuş olacağız. Bunun yanı sıra binada güçlendirme çalışmaları da devam ediyor. Bizlerde AK Parti Tire İlçe Teşkilatı olarak sürecin takipçisi oluyoruz. Nasip olursa önümüzdeki mayıs haziran ayı içerisinde salonumuzu yeniden hizmete açacağız. Şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Editör: Tutku İç