Şef Gökhan Orbahçe yönetimindeki Tire Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Cumhuriyet'in 100. yılında Öğretmenler günü özel konseri ile izleyenlerden tam not aldı.

Kurulduğu günden şimdiye kadar 14 konser, 256 eser seslendiren koro yine dinleyenleri mest etti.
Her branştan ve meslekten oluşan koro ekibinin bu akşamki eserlerini  öğretmenler seslendirdi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu başta olmak üzere kurum müdürleri, öğretmenler ve Tireli müzik severler katıldı. 

Öğretmenlerin okuduğu solo türküler büyük beğeni aldı. Konserin sonunda Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne atanan Kadir Çatakdere'nin sürpriz türküsü beğeni topladı. Şef Gökhan Orbahçe Eğitim Öğretim yılı boyunca farklı konseptlerde konserlerin devam edeceğini söyleyerek tüm türküseverleri koroya davet etti. Konser sonunda çiçeklerini takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aydın Yüzbaşıoğlu İzmirde bulunan Halk Eğitimi Merkezleri içinde Tire Halk Eğitimi Merkezi'nin en aktif ve başarılı bir kurum olduğunu ve bundan gurur duyduğunu dile getirdi.

Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurban mesaisine hazır Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurban mesaisine hazır

Editör: Tutku İç