CHP Ödemiş Danışma Kurulu toplantısı yapıldı CHP Ödemiş Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demirbaş mesajında “24 Kasım’a dair ilk temennimiz, öğretmenlerimizin hak ettiklerine kavuştukları yarınlardır” dedi.
Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında eğitimin önemine işaret eden Demirbaş, şunları kaydetti: 

"24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. 

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Öğretmenlik; Sevgi, şefkat ve fedakarlık mesleği olan öğretmenlik, ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için şüphesiz en önemli meslek gruplarının başında yer almaktadır.
Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedirler. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi yarında geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.

 Öğretmenlerimizin mesleki saygınlığı yıpratılıyor
Yüz binlercesi atama bekleyen, atama bekletilerek sisteme sorunlu dahil edilen öğretmenlerin meslek hayatı, atanmalarının ardından da sorunlu bir şekilde devam etmektedir. Maddi yetersizlikler, eğitim sisteminin sürekli olarak değişmesi, siyasi kadrolaşma ve mobbingin ötesinde, velilerin birinci derecede sorumlu olduğu sorun, öğretmenlerin mesleki saygınlığının yıpranmasıdır.

24 Kasım’a dair ilk temennimiz, öğretmenlerimizin hak ettiklerine kavuştukları yarınlardır
Öğretmenlerimizin siyasi çekişmelere ve kadrolaşma kaygısına konu edilmedikleri, bir eğitim ve sınav sistemi içinde en azından akredite olabilecekleri zamana kadar kalabildikleri, gelecek kaygılarından ve maddi imkansızlıklarından uzak, mesleki saygınlıklarına yeniden kavuştukları, “fikri hür, vicdanı hür nesiller” yetiştirmek için gerekli olan imkan ve şartlara kavuşabildikleri, üretebildikleri ve “üreten” çocuklar yetiştirebildikleri, öğretebildikleri yarınlara kavuşmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hizmette olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyorum."

Editör: Tutku İç