Tire Futbol Kulübü, 2023-2024 Futbol Sezonu açılışını, Tire Gazi Mustafa Kemal Atatürk stadyumunda düzenlenen görkemli açılış töreni ile yaptı. Törende takım kadrosu tanıtımı da yapıldı.
Tire Futbol Kulübü, 15 Ekim 2023’te başlayacak olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2023-2024 sezonu öncesi Tireli futbolseverler ile birlikte coşkunun zirveye çıktığı bir açılış törenine imza attı.


Program Tire Futbol Kulübü ile Didim Belediyespor’un oynadığı hazırlık maçı ile başladı. Hazırlık maçını 2-0 Tire Futbol Kulübü kazandı. Takımın gollerini ise Ceyhun Kastalık ve Mustafa Bayhan kaydetti.


Daha sonra Tire Futbol Kulübünün A Takım ve alt yapı kadrosunun tanıtımı yapıldı. 
Programda konuşma yapan Tire Kaymakamı Vural Karagül, Tire Futbol Kulübüne başarılar diledi.

Daha sonra konuşan Tire Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hüma Yüksel, “Bu büyük günde sizlerin içinden Tire’nin kalbinden çıkan bu kardeşlerinizi ve bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyor, hepinize şahsım ve yönetimim adına hoş geldiniz diyorum. İki yıldır çok zorlu yollardan geçerek bu seviyelere ulaştık. Bu süreçte gerek deplasmanda gerekse evimizde bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza ve futbol severlere minnettarız. Bizde sizlerden aldığımız güç ve motivasyon ile daha güzel işler yapmaya ve futbolun olmazsa olmazı alt yapımızı güçlendirmeye ve yatırımlarımızı artırmaya devam ediyoruz. Aramızda alt yapımızda ter döken çocuklarımızın aileleri de var. Ben özellikle onlara teşekkür etmek istiyorum ve onları şöyle bir ayağa kalkmaya davet ediyor ve bir alkış istiyorum onlara. Uzak yakın 88 mahallemizden gelen muhtarlarımız ve misafirlerimiz var onlardan da ricamız olacak. Tiremizin gençlerini ve yeni yeteneklerini keşfetmekte bizlere yardımcı olsunlar. Olsunlar ki yeni Ardalar yeni Hamitler yeni Cenkler çıkaralım. Sevgili misafirlerimiz, şuna eminiz ki Tire’nin hak ettiği yer bu değil. Biz de hep beraber omuz omuza diyoruz ki Tire’yi eski günlerindeki gibi profesyonel lige taşımaya var mıyız? Var mısınız? O halde biz de o sene bu sene diyoruz ve hepinize iyi eğlenceler diyor saygılar sunuyorum” dedi.
Açılış töreni Burak Bulut  & Kurtuluş Kuş konseri ile sona erdi.

Editör: Tutku İç