Tire, Beşi Bir Yerde” projesi, Tire’nin “tarih, kültür, gastronomi, doğal güzellikler ve Tire’nin imza değerlerini anlatıyor.

Başkan Okuroğlu’ndan öğrencilere karne hediyesi Başkan Okuroğlu’ndan öğrencilere karne hediyesi

Tire’nin kültür ve sanat ile Tire’ye özgü değerlerini ön plana çıkarıp, şehrimizin birçok alanda tanıtımını yaparak katma değerini yükseltecek olan ödüllü projenin bilgilendirme sunumu Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapıldı. 

Tire Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Hızlı ve Yaşar Üniversitesi öğretim üyeleri ile öğrencilerin ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla gerçekleşen programda, ödül alan projenin sorumlu öğrencileri Gizem Çapacı, Nurten Gökçeoğlu ve Ecem Onukar’ın sunumlarıyla katılımcılar bilgilendirildi.

Moderatör öğrenciler: “Tire için sürdürülebilir kalkınmayı sürekli kılarak bu kalkınma üzerinden 2015 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasından Hedef 11: Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar / 11.4. Dünyanın kültürel ve doğal mirasının korunması ve gözetilmesi çabalarının artırılması” amacı seçilerek Tire için bir halkla ilişkiler kampanyası düzenlenmiştir.(Tire Salı Pazarı)’ni holistik bir biçimde bu beşliyi BM Hedef 11 ve 11.4 kapsamında kamuoyuna tanıtmayı amaçlamaktadır.” diyerek projenin önemine dikkat çekti.

Tire’nin kültür ve sanat ile Tire’ye özgü değerlerini ön plana çıkarıp, şehrimizin birçok alanda tanıtımını yaparak katma değerini yükseltecek olan bu güzel projeden dolayı Tire Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Hızlı, projeden sorumlu öğretim üyeleri ve öğrencilere çiçek ve hediye takdimi gerçekleştirdi.

Editör: Tutku İç