YEREL GÜÇ/BURCU TUNÇ

Emekli zammı için geri sayım başlamıştı 4 milyon kişi bunu yapıyor! Emekli zammı için geri sayım başlamıştı 4 milyon kişi bunu yapıyor!

Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlenen Dil Derneği ‘8. Savaş-Recep Başsoy Türkçeye Özen Dil-Yazın Ödülü’ ortaokul ve liseler kısa öykü yazma yarışması Ödemiş İlkkurşun MTA lisesinde yapıldı. Yarışmaya katılan öğrencilere ödülleri Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde törenle verildi.

Ses bayrağımız, dil bayrağımız düşüncesiyle Türkçemizin yeni nesillerce özenle kullanılması ve korunması için düzenlenen yarışmanın ödül törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Gökçen Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in danışmanı Melih Yalçın, diplomatlar, İzmirli Mülkiyeliler, yeni Nesil Köy Enstitülüleri, Dil Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcileri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Savaş Ve Recep Başsoy Türkçemize Özen Dil Ve Yazın Ödülleri yarışmasının 8.’sini bu yıl kısa öykü yazma yarışması olarak düzenledik. Dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine ödüllerini verdik. Anadilimiz Türkçemize özenle sahip çıkacak gençlerimiz için bu yarışmayı her yıl sürdüreceğiz. Değerli büyüğümüz Ülkü Başsoy’a, Dil Derneğimize ve ödüllere yürekten destek sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra dereceye giren öğrencilere katılım belgeleri ve ödülleri verildi.

Editör: Tutku İç