Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler güçlendirilerek, bayramda kurban kesiminden kaynaklı atıkların çevreyi kirletmemesi için yoğun mesai yapacak.
Deri piyasasındaki kriz sebebiyle, derinin toplama maliyetleri, satışından elde edilecek gelirin altında kalınca, her yıl belli başlı kurumlar tarafından paylaşılamayan kurban derileri bu yıl ortada kaldı. Türk Hava Kurumu deri toplamayacağını açıklayınca, kurban derileri de bazı sakatatlar gibi atık olacak. Çevre ve halk sağlığı için vatandaşların bu atıkları doğru koşullarda bertaraf etmesi büyük önem taşıyor. 

BELEDİYE, TEMİZLİK İŞLERİ BİRİMİNİ GÜÇLENDİRDİ
Kurban Bayramı boyunca yoğun bir mesaiye hazırlanan Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, deri toplanmayacağının açıklanmasının ardından temizlik birimini güçlendirerek, kurban atıklarının çevre ve halk sağlığını tehdit etmemesi için daha yoğun bir mesai harcayacak. Bayram boyunca hem araç hem de personel olarak ilgili birime takviye yapan Tire Belediyesi, herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek için titizlikle çalışıyor.

Tire Belediyesi'nden aşure ikramı Tire Belediyesi'nden aşure ikramı

BAŞKAN OKUROĞLU: “7/24 HİZMET VERECEĞİZ”
Başkan Okuroğlu, “Kurban Bayramı için tüm birimlerimizle hazırlıklarımızı yaptık. İlgili kurumlar, bu yıl kurban derilerini toplamayacaklarını belirttiler. Bu da kurban kaynaklı atıkların büyük oranda artması anlamına gelecektir. Bu gelişmeyi de hesaba katarak, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzü, araç ve personel açısından güçlendirerek, bayram boyunca 7/24 hizmet vereceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu atıkların çevre ve halk sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde poşetlemeleri ve doğru koşullarda çöpe atmaları.” dedi.

Editör: Tutku İç