Göreve geldiği günden bu yana can dostlarına yönelik çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için bölgenin en modern Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kuran Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, bulduğu her fırsatta buraya giderek incelemelerde bulunup can dostlarıyla vakit geçiriyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde  alanında uzman 2 Veteriner hekim ve 7 hayvan bakım görevlisi hizmet veriyor.

450 hayvan kapasitesine sahip Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi bölgede parmakla gösterilen bir merkez haline geldi. 2020 yılından bu yana merkezde 3 bin 197 muayene, 2 bin 771 aşı, bin 938 kısırlaştırma, 397 sahiplendirme, bin 938 küpeleme yapıldı. 

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Göreve geldiğimiz günlerde mevcut hayvan barınağımızın hali içler acısıydı. Burası ile ilgili hemen girişimlerde bulunduk. İlk olarak Belediyemizde Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü kurarak Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizi bu müdürlüğe bağladık. Hayvan barınağımızda ciddi bir restore çalışması yaparak burayı modern bir Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne dönüştürdük. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki can dostlarımız bizlere yaradanın bir emaneti. Bizlerde o emanetlere sahip çıkıyoruz. Yine sokak hayvanlarımız için mahalle aralarına 22 adet mama ve su odakları yerleştirdik. Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıları artış göstermeye başlayacak. Sizlerde evlerinizin önüne bir kap su koyabilirsiniz. Bizler Tire Belediyesi olarak can dostlarımız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ben fırsat buldukça barınağımıza giderek can dostlarımızı ziyaret ediyorum. Sizler de dilediğiniz zaman Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizi gezip ziyaret edebilirsiniz”  dedi.