YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Haziran ayında Bodrum’da yapılan bölge yarışmasından birincilikle dönen Yaren Kültür Sanat Halk Oyunları Ekibi Türkiye Finalinden 4.’lükle döndü. 

Tire Kent Müzesi önünde görkemli bir karşılama ile Tire’ye ayak basan ekibi Tarihi Tire Armoni Bandosu marşlarla karşıladı.

Şampiyon çocukları ve eğitmenleri aileleri başta olmak üzere, Gençlik Spor Tire İlçe Müdürü Mustafa Koca, Tire Belediyesi Kültür Müdürü Duygu Eskiyörük, CHP Tire Kadın Kolları Başkanı Funda Pir, MHP Yönetim Kurulu Üyesi Esra Batmazlar ve Tireli vatandaşlar karşıladı.

Yaren Kültür Sanat Spor Kulübü Başkanı Halil Altın yaptığı açıklamada, “Herkese çok teşekkür ederim bizi yalnız bırakmadıkları için. THOF Minikler Türkiye Şampiyonasında 4. Olduk çok mutluyuz. Çok gururluyuz. Çocuklarımızın ilk finaliydi. İlçemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Hepimiz çok mutluyuz. Çok güzel geri bildirimler aldık. Destek olan herkese başta Tire Belediyesi olmak üzere okul müdürlerimize, sizlere, velilerimize, çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Çok mutluyuz. Çok gururluyuz. Biz bu yola Tire’ye şampiyonluklar getireceğiz diye çıktık. İnşallah sırada Türkiye şampiyonluğu var. Önümüzdeki üç yıl içerisinde de bunun için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Daha sonra minikler Kent Müzesi önünde muhteşem bir gösteri sunarak kendilerini bekleyenleri coşturdular.

HABERİN CANLI YAYINI İÇİN

ŞAMPİYONLAR GELDİ

HALK OYUNU GÖSTERİSİ