24  - 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılan Minikler İzmir İl Takımı Türkiye Şampiyonası Sivas Seçmelerinde 255 kız, 154 erkek sporcunun katıldığı müsabakaya, Tire Gençlik Merkezi olarak 5 Sporcu ile katıldı.
Dört gün süren müsabakalar çetin geçmesine rağmen sporcular kızlarda 45 kg. Buğlem Akmeşe İzmir İl üçüncüsü, erkeklerde 50 kg. Efe Karayel İzmir İl Şampiyonu birincisi oldu. Sporcular 05 - 10 EYLÜL 2023 tarihinde Sivas’ta yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonasında İzmir’i temsil edecek olan Tire'den yetiştirilen sporcular
Taekwondo Antrenörü Ahmet Sakıcı, “Taekwondo Antrenmanlarımız 365 gün ücretsiz Olarak dewam etmekte olup, 7 yaş üzeri sporcularımızı en yakın zamanda Tire Gençlik Merkezi Veya Tire Belediye Spor Kulübü’ne kayıt olmalarını isterim. 
SİZ GENÇLER NEDEN ŞAMPİYON OLMAYI DENEMİYORSUNUZ?
Müsabakalara katılmamızı, antrenmanları yapmamızı sağlayan ve her daim yanımızda bizlere ve sporcularımıza desteklerini esirgemeyen İlçe Spor Müdürümüz Mustafa Koca, Tire Belediyesi Spor İşleri Müdürümüz Aydoğan Gül, sporcularımız adına sonsuz teşekkür ediyorum. Başarılarımızı ardı ardına sıralayacağımıza tüm kalbimiz ile inanıyoruz. Taekwondo kurslarımız Uzman Antrenörler ben Ahmet Sakıcı ve Berkan Çakır ile yaş gruplarına ayrılarak ücretsiz devam etmektedir. Kayıt olmakta geç kalmayınız. Sporcularımızın başarılarının devamı diliyorum” dedi.

Editör: Tutku İç