YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

2023 Dağcılık sezonunun ilk bölümü tamamlandı

Taşlı, “Dilek Yarımadası Milli parkında yaptığımız yürüyüşler, piknik ve deniz keyfiyle sezon yorgunluğumuzu unuttuk. 30 kişilik ekiple Kavaklıburun Botanik Parkı ve Oluklu Kanyon Parkında yürüyüşler yaptık.

Orman, Deniz, Dağ, Nehir, Yüzme, Yürüyüş, Piknik, Eğlence, Sohbet. Mükemmel doğal manzaralar içinde yürüdük. Katılan tüm sporcularımıza, Güzelçamlı yürüyüş grubundan Ali Çil ve Yusuf Teber'e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Taşlı, ayrıca Ödemişlileri dağcılık faaliyetlerine davet etti ve sağlıklı mutlu bir hayat için doğa yürüyüşlerinin önemini hatırlattı.

Etkinlik sorumlusu Nihat Yüce, “Zorlu geçen bir sezonu başarıyla tamamladık. Salgın hastalık, deprem,  ekonomik kriz ve seçimler gibi bir çok faktör dağcılık faaliyetlerimizi olumsuz etkiledi. Ancak büyük bir özveriyle ilçemizde dağcılığı devam ettirmeye çalıştık. Bir çok yeni rotalar keşfettik ve proğramlarımıza dahil ettik. Ayrıca bölgemizin en büyük projesi olan Efeler yolu projesine katkı yapmaya gayret ediyoruz. Bu amaçla projeyi destekleyen rotaları da keşfediyoruz” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu