“3 AY ZAMAN VERİYORUM”
“Bu süreçte ne kadar samimiler göreceğiz.”
Seçim süresince sürekli dile getirdiği Ödemiş Belediyesi içerisinde rant ve rüşvet çetesi konusunu tekrar gündeme getirdi. 


Ödemiş Belediyesi içerisindeki rantçı ve rüşvet çetesi için işlem başlatılması gerektiğini belirten Güleç, “Mustafa Turan Başkanımıza, kendisinin Belediye Başkan Adaylığı henüz belli olmadan önce Ödemiş Belediyesinin içerisinde bir rüşvet çetesi olduğunu bunların temizlenmesi gerektiğini temizlenmediği takdirde Ödemiş ile ilgili ilerlemenin mümkün olmadığını dile getirmiştim. Bu kişiler görevlerinde duruyorlar. Sayıştay ve Danıştay raporları var. Onlar hala bekletiliyor. Onlarla ilgili işlem yapılmadan şu geçmiş olan 3 yıllık süreçle ilgili Ödemiş Belediyesi’ne müfettiş getirilmeden ne yaparsa yapsın sağlıklı bir çalışma yapılacağını ben düşünmüyorum. Kendisinin şu an belediyede revize yapmaya başladığını biliyorum bir ekip kurmaya çalışıyor fakat genel ve radikal kararlar alınması gerekiyor. Bunun da olup olmayacağını göreceğiz. Kendilerine 3 ay bir zaman veriyorum. Kendilerinin samimiyetlerini göreceğiz bu süreçte.  Bu konuda girişimde bulunmaz iseler, Demokrat Parti olarak belediyeye müfettiş inceleme talebinde bulunup, şuan bekletilen Sayıştay raporları ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunacağız.” 


ERİŞ’İN DÖNEMİNDE YAPILAN HATALARA KARŞI ÇIKMAYARAK 
HEM BORCUN HEM SUÇUN ORTAĞI SİZLERSİNİZ.

Geçtiğimiz gün Ödemiş Belediyesi’nin borç tablosunu açıklayan mevcut belediye başkanı Mustafa Turan ve Eriş döneminde meclis üyeliği yapanlara siz de Eriş kadar suçlusunuz açıklamasında bulunan Dilek Acar Güleç,  “28 yıllık meslek hayatımda öyle bir arşivim var ki tek tek çıkartırım. Ne iftira atarım, ne yalan konuşurum. Tek tek belgelerle konuşurum. Bugün Mahmut Badem ve Mehmet Eriş döneminde görev yapmış olan belediye meclis üyeleri de alınan her kararda suçludur. Her biri başkanlarının yanlışlarını görüp itiraz etmeyip kamuoyu ile paylaşmamışlardır. 
Mustafa Turan Mehmet Eriş’in Belediye meclis üyesiydi. Ödemiş Belediyesi Gelir Gider Bütçe İşleri Denetim Raporların da kimin adı ve imzası var, Faruk Taşkoyan ve Mehmet Okumuş. Eriş’in belediye meclis üyeleri kimdi. Mustafa Turan, Ufuk Aykol, Faruk Taşkoyan, Gülin Varış, Mehmet Okumuş, Gökhan Kara. Peki şimdi ki yönetimde kimler var. Mustafa Turan başkan, belediye meclis üyeleri Ufuk Aykol, Faruk Taşkoyan, Gülin Varış, Mehmet Okumuş, Gökhan Kara. 
Bu isimler bu zamana kadar Mehmet Eriş’in hangi yanlışına dur dediler. Yapılan yanlışlar karşısında durup kamuoyu ile paylaştılar mı? Şimdi çıkmışlar borç ve personel çokluğundan dert yanıyorlar. 5 yıl boyunca siz bu belediye de ne yaptınız ne işe yaradınız? Başkanı görevinden düşürme yetkiniz bile varken bunu yapmadığınız için bu açıklamalarınız benim için bir şey ifade etmiyor. Bu kararları alamamalarının tek sebebi kişisel çıkar ve menfaatler.

10 YILDA SATILAN ARAZİLER KİMLERE, NE KADARA SATILDI? 
HANGİ MECLİS ÜYELERİ SATIŞLARA İMZA ATTI?
 KAMUOYU İLE PAYLAŞILSIN 

KÜÇÜK MENDERES HAVZASI SPOR OYUNLARI ÖDÜLLERİ VERİLDİ KÜÇÜK MENDERES HAVZASI SPOR OYUNLARI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Güleç, “Maşa olarak kullandıkları belediyenin içerisinde ki çetelerle birlikte özellikle imar konusunda kullandıkları çok insan var. Biz neden hala tarım arazilerini konut yapacağız diye uğraşıyoruz. Biz neden tarım arazilerine konut yapıyoruz. Onun yerine mahalleleri kentsel dönüşüme sokun. Bekir Keskin’in projesi diye Saraçoğlu Konutları’nı bitirmediniz.  Mustafa Turan ve ekibinden şunu bekliyorum perşembe gününe kadar, hem Mahmut Badem hem de kendilerinin de belediye meclis üyeliği yaptıkları Mehmet Eriş dönemi dâhil son 10 yılda satılmış olan metrekareleriyle arazi sayısı, kimlere satıldı, ne kadara satıldı isimleri ile birlikte açıklamalarını kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz. Arazi satışıyla ilgilenen komisyonda hangi Belediye meclis üyeleri vardı, kim neyi imzaladı onları da bekliyorum.”


“İŞÇİLERİN HAKKINI SAVUNACAK OLAN SENDİKA BAŞKANI NEREDE?”
Güleç, “Belediyede işçilerin yerini değiştirmek tabi ki başkanın insiyatifinde. Buna biz karışamayız. Ancak Beni arayan Ödemiş Belediyesi’nde çalışan personeller var. Beni arayıp, ‘Dilek Hanım beni masa başı işimden alıp çapaya sürdüler’ diyorlar. Peki kimleri hedef aldı? AK Partilileri ve Mehmet Eriş destekçilerini hedef aldı. Şimdi belediyeye baktığımızda son 5 yılda belediyeye girenlerin hepsi Cumhuriyet Halk Partili, İYİ Partili.  Keşke Mustafa Turan önce bankamatik memurlarından ve bu çetelerden başlasaydı belediyeyi temizlemeye o zaman tebrik ederdim kendisini. 
Şu an maaşlarla ilgili sıkıntıları var. Yarım maaş aldılar, ikramiye alamadılar. Normal şartlarda bu işçilerin hakkını savunacak olan bir Sendika Başkanı var. Bu Sendika Başkanı Adnan Gezertekin nerede? Sayın Gezertekin Sendika Başkanısın neden açıklama yapmıyorsun. Yoksa bir anlaşma mı yaptın? Kendini bir yerlere empoze mi ettin?” 


SEÇİM ÖNCESİ DEDİKODU MEKANİZMASI İLE İFTİRA KAPMANYASI GÜTTÜ
BU SAATTEN SONRA…

Seçim süresinde CHP li bazı yöneticilerin kendisi hakkında iftira atarak dedikodu ortamı oluşturduğunu belirten Dilek Acar Güleç, “ CHP’ye oy vermiş gönül vermiş olanlarla bir derdim yok. Ancak CHP içerisinde yönetimde bulunan bazı kişiler iftira yolu ile dedikodu yayarak beni itibarsızlaştırmayı hedeflemiştir. Ben 28 yıldır gazetecilik mesleğimi icra eden 16 yıldır Yerelgüç gazetesinin sahibi olarak hep yerimdeydim. Bu söylemlerin sahibi olsa idim bu göreve talip olmazdım.  Meslek hayatımda Ödemiş’te mafyalara, çetelere, istismarcılara karşı mücadele veren bir gazeteci olarak hakkımda iftira atanları, özellikle yöneticileri ne hikmetse bu zamana kadar mazlumların, mağdurların yanında göremedik.  Dolandırıcı, mafya ve uygunsuz videolarım olduğu söylemlerini yapan tespit ettiğimiz kişilere karşı gerekli yasal işlemleri başlattık. Seçim süresince ve gazetecilik mesleğimde belden aşağı kimse ile ilgili bir söylemimiz olmamıştı. Bundan sonra bu söylemlerin içerisinde bulunanlar özel hayatlarına dikkat etsinler. Ben söylemi geçip kendilerinin özel hayatları ile ilgili her bilgi ve belgeyi kamuoyu ile paylaşacağımı belirtmek isterim.”
 

Editör: Tutku İç