Basın açıklamasında konuşan SP Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, “İlçemizde 20’ye yakın Belediye Başkan adayı yarışacak hepsine başarılar diliyorum. Türkiye’de en fazla 1897 yerde aday gösteren parti Saadet Partisi. Bugün aramızda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı var. Tercih Ödemiş halkınındır” dedi.

Saadet Partisi Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Yorucu, “Değişen ve gelişen dünya konjektörüne uygun günlük pragmatik çözümler üretmek yerine bugünü ve yarını öncelik haline getiren projelerimizle karşınızdayız. Covid-19 sonrasında dünya ekonomik ve sosyokültürel alışkanlıklarımızda değişiklikler meydana gelmiştir. Bu perspektiften baktığımızda Ödemiş’in mevcut imar planlarının 1985 yılında revize edildikten sonra aradan geçen 39 yıl sonunda 18 uygulamasının hala yapılamamış olması gerek sanayi üretim yerlerinin belirlenememesi ve kentsel dönüşüm uygulamasının sadece otopark paralarının Belediye’ye aktarılması sonucu en az 20 yıllık Ödemiş’in otopark sorununu da beraberinde getirmiştir. Çözüm önerilerimiz bu noktada mevcut nazım imar planını tekrar gözden geçirmek suretiyle başta sit bölgelerini yeniden ele alınması, ada bazında park alanlarında otopark sorununun acilen çözüme kavuşturulması ve yeni açılacak imar alanlarında Belediye’nin ve halkın çıkarlarının ön planda tutularak en düşük parselasyon işleminin en az 2000 m2 olarak düzenlenmesi şeklinde olacaktır. Bu sayede Belediye masrafları aşağı çekilecek ayrıca yeşil alanlar artacağından otopark sorununu da beraberinde çözmüş olacağız. Dünya ve Türkiye’de ki küresel ısınma tehdidi sonucu Ödemiş ve havarisinin 25 yıl sonra su rezervlerimiz kuruma tehlikesi altında acil damlama ve sulama tekniği kullanılarak tarım politikalarında hiçbir su tüketimi ve israfın önüne geçilme stratejilerimizi hayata geçirmek mecburiyetindeyiz. Yöresel üretimde bulunduğumuz tarım ürünlerimizin tazeliğini ve parasal değerlerini koruyabilmek için soğuk hava depolarının kurulması çiftçilerimizin alın teri ve emeğinin heba edilmesinin önüne geçecektir. Kurulacak olan dijital ve interaktif belediyecilik anlayışına bağlı olarak pazarlama hususunda üretilen ürünlerimizi bu şekilde değerlendirmiş olacağız. Küresel mirasımız olan başta Birgi, Gölcük, Bozdağ, Bademli ve diğer beldelerimiz gerekli tanıtım ve medya desteği ile turizm başkentleri olarak gerek yerel gerekse ulusal turizmimizin lokomatif gelir kaynakları oluşturmasına öncülük etme mecburiyetinde olduğunu göstermektedir. Bunun için atıl hizmet binalarımızı devreye koyacağız. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için eğitim ve öğretimlerinde hem maddi hem de manevi desteklerimizi devam ettireceğiz” dedi.

AKA “SON TEKNOLOJİYİ ÜRETİCİYLE BULUŞTURMAK FAYDALI OLDU” AKA “SON TEKNOLOJİYİ ÜRETİCİYLE BULUŞTURMAK FAYDALI OLDU”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Erduran, “Bir yerel seçime ilerliyoruz ama bu seçim süreci adeta genel seçim havasında geçiyor. Her adayın projeleri var elbette fakat bu projelerin altında yatan dert kaynağının sebepleri araştırılmalı. Bu kaynaklar araştırılmış. İzmir’in ulaşım sorunu, trafik sorunu, otopark sorunu, altyapı sorunu bugüne kadar İzmir merkezli bir sorun olmuşsa da İzmir’in 30 ilçesinin genel sorunlarının başlık konularıdır. Bu projeleri yapacağım demek ayrı bir şey  bu projeleri yapıp halka sunmak ayrı bir şey. Bu sorunları çözecek yiğitler kimi bekliyor? Beydağ’da Ödemiş’te, İzmir’de Mustafaları bekliyor. Yine Mustafalara ihtiyaç var. Bu sorunları çözmek yürek meselesi , sevda meselesi. Bu sorunları çözebilmek için önce şehrinizi tanımanız lazım, insanınızı tanımanız lazım, şehre temas etmeniz lazım, insana temas etmeniz lazım. Bu zamana kadar insana temas etmemiş insan şimdi toplumdan oy istiyorlar. Bu zamana kadar nerdeydiniz? Türkiye’yi 22 yıldır kutuplaştırdılar. Açık ve net konuşuyorum, günlerdir çarşı pazar geziyoruz emekli 10 bin TL ile geçim derdinde. Vatandaşların hiç birini projeler ilgilendirmiyor. Bu kutuplaşmadan kurtulmak mecburiyetindeyiz. İnsanlar biz her iki siyasi partiden bıktık diyorlar. Merkezi yönetimde AK Parti nasıl sınıfta kalmışsa yerel yönetimde de CHP o kadar sınıfta kaldı. Seçimlerin hayırla vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Basın açıklamasının ardından Erduran, Yorucu ve partililer Ödemiş esnafını ziyaret etti. Esnaflarla sohbet eden Erduran ve Yorucu, esnafın sorunlarını dinledi.
 

Editör: Tutku İç