HABER/ SILA AVŞAROĞLU
KAMERA/ BUSE BAĞCI

Tören S.S. Zeytinlik - Gölcük Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde yapılan törende Kooperatif üyesi kadın çiftçilere erişte makinesi dağıtıldı. 
Törene İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mustafa Şahin, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sayın Battal Kürşad Sevim, Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Ömer Faruk Tutar, Gölcük Mahalle Muhtarı Ferit Aynalı ve üreticiler katıldı.


İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mustafa Şahin törendeki konuşmasında, “Bizim için en önemli birey üreticimiz. Hele ki bu üreticilerimiz kadın olurlarsa, işin emek kısmını zahmet kısmını çekenler sizlersiniz. Kooperatifimizle birlikte hazırlamış olduğumuz proje neticesinde hediyelerimiz var. Bunlar hem ev ihtiyacını karşılayan hem de ticarete dökebileceğiniz ufak makinalar. Sizin bereketli elleriniz ile yaptığınız hamurlardan makarna yapınca beraber yeriz inşallah. 

ÖDEMİŞ'TE TRAFİK KAZASI MOTOSİKLETLİ YARALANDI ÖDEMİŞ'TE TRAFİK KAZASI MOTOSİKLETLİ YARALANDI


“MÜMKÜN OLDUĞUNCA TÜM KOOPERATİFLERİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”
Türkiye’de en büyük ve en önemli kooperatiflerin olduğu, birliğin, berberliğin, bir arada olmanın mantığını kurmuş insanlarla beraber olmak ve onlara hizmet etmek bizler için ayrı bir gurur. Özellikle bugün makinamızı dağıtacağımız Zeytinlik Gölcük Kooperatifi daha öncesinde yapılmış olan bir proje çerçevesinde ipek böcekçiliği ile uğraşıyor. Buradan da elde etmiş olduğumuz ürünleri piyasaya alım görecek şekilde değerinde olacak şekilde satabilmek için bir çalışma yapıyoruz. Mümkün olduğunca tüm kooperatifleri bir araya getireceğiz. Tek bir satış ünitesi üzerinden değil portal üzerinden bunu yapacağız. Siz yeter ki üretin diyoruz. Destekleriniz, emekleriniz için çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız” dedi.

Editör: Tutku İç