HABER/ SILA AVŞAROĞLU
KAMERA/ BUSE BAĞCI 

En son 10 sene önce asfaltlanan Hürriyet Mahallesi Bayram Kuyu Mevkiinde oluşan çukurlardan ve bypass çalışmalarının çözüme ulaşmamasından şikayetçi olan mahalle sakinleri, Ödemiş Belediyesine ve İzmir Büyükşehir Belediyesine verdiği dilekçelerden de geri dönüş alamadığından yetkilileri göreve davet ettiler.


HER YER SU, BATAKLIK
Yollardaki çukurlardan dolayı kazaların sık olmasından söz eden mahalle sakini Bülent Korukoğlu, “3 senedir yolun yapılması için uğraşıyoruz. Mahalle muhtarının yönlendirmesi ile 200 imza topladık. Geri dönüş olmadı. Bir çukurdan kaçıp bir çukura giriyoruz. Mahallemizde öğrencilerimiz ve kadın şoförlerimiz var. Navigasyon Kiraz yolundan Ovakent yoluna bu güzergahı gösteriyor. Tır sürücüleri ve süt satan esnaf bu yolu kullanıyor. Yollarımız çok kötü her gün kaza olmaya başladı. Daha önce kendi imkanlarımla kepçe ile tuğla kırığı attım fakat yağmurda o da dayanmadı. 4 kere bypass attılar yağmur ile onlar da gitti. Her yer su, bataklık. Mağduruz bir an önce yapılmasını istiyoruz. Ödemiş Belediyesi, Büyükşehir yapacak diyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş Belediyesi yapacak diyor.  Ödemiş Belediyesi yeterli alan yok diyor. Arabalarımızda alt takım kalmadı. Burada 300 400 tane aile oturuyor kışı nasıl geçireceğiz bilmiyoruz” dedi.


BİRKAÇ KEZ DİLEKÇE VERDİK
Yapılan iyileştirme çalışmalarının işe yaramadığını belirten Hüseyin Yeniyurt, “Yolumuz asfalt olalı 10 sene oldu. Daha sonrasında yollarda bozulma olduğunda herhangi bir çalışma yapılmadı. Birkaç kez dilekçe verdik. Sadece bypass yapıldı. Asfalt dökülmedi. Yağmur yağdığında kışın çok zorluk çekiyoruz. Mümkün olduğunca yolun çabuk yapılmasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ŞEBEKE SUYUMUZ BİLE YOK
Merkeze yakın olmalarına rağmen şebeke sularının dahi olmadığını söyleyen Seda Köroğlu, “Yollarımız çok kötü. Ayda bir kez arabaların alt takımlarını yaptırmak zorunda kalıyoruz. Çocuklarımız var yeri geliyor sırtımda taşıyorum. Biz Hürriyet Mahallesine bağlıyız bu kadar zorlanmamamız gerek. Şebeke suyumuz bile yok. Şebeke suyu içinde imzalar toplandı. Belirli bir süre sonra takılacağı söylendi ama takılmadı” dedi.

Başkan Turan; Kız voleybol takımımızın başarısını kutluyoruz Başkan Turan; Kız voleybol takımımızın başarısını kutluyoruz


DOLGU ÇALIŞMASI YAPILMASINI İSTİYORUZ
Çay yolu olarak bilinen yolun yapılmamasından mustarip olan Raşit İyigör, “Mahallemizde bulunan çay yolu olarak bilenen yolumuzda dolgu çalışması yapılmasını istiyoruz. Kış aylarında yağmur yağdığı için bu yolu kullanamıyoruz. Ama diğer aylarda bu yolu kullanıyoruz. Ektiğimiz patateslerin suları yola aktığı için burada su gölleniyor. Bu yüzden yolumuz kullanılmaz hale geliyor. Yetkililerden az da olsa buraya dolgu yapmasını beton atmasını rica ediyoruz.  Zaten 50 metrelik bir mesafe. Burası çay yolu olarak göründüğü için yol yapmıyorlar. Ama Ödemiş Belediyesi vatandaşın iyiliği için burayı yapamayacaksa ne işe yarıyor” dedi.


GERİ DÖNÜŞ ALAMIYORUZ
Köprünün dar olmasından kaynaklı aksaklıklar olduğunu belirten Ayhan Dedeoğlu, “Mahallemizin girişindeki bu köprünün dar olması çok büyük tehlike arz ediyor. Buradan günde 15 tane saman tırları geçiyor. Köprü dar olmasından kaynaklı geçmeye çalışan tır komşumuzun evinin çatısına zarar verdi. Bazen Kiraz’a gidecek olan tırlarda bu yolu kullanıyor geçemediği için yol kapanıyor. Bu yolu belediyeye şikâyet etmemize rağmen çözüm bulamıyor. Toplulaştırma var, köprüler yıkılacak diyorlar ama hiçbir geri dönüş alamıyoruz” dedi.

Editör: Tutku İç