YERELGÜÇ/BUSE BAĞCI

Ödemiş Belediyesi ev sahipliğinde her yıl düzenlenen 37. Geleneksel Çaylı Rahvan At Yarışları etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi

2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ AÇIKLANDI 2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ AÇIKLANDI

İlk olarak 11 Kasım Cumartesi Günü Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Fener Alayı ile başlayan etkinlik Çaylı Mahallesi Meydanı’nda 3M1A grubu şarkıları ile meydanı coşturdu. Ardından Türk Halk Müziğinin efsane sesi Bedia Akartürk birbirinden güzel türküleri seslendirdi.


12 Kasım Pazar Günü Çaylı Mahallesi Dutdibi Mevkii’nde farklı illerden gelen 155 atın mücadele verdiği müsabakalarda, yarışmacılar 5 kategoride yarıştı.

Çaylı Mahalle Meydanı’nda konser öncesi konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi anarak sürdürdük. Her beldemizde bu coşkuyu yaşadık. Kadınıyla, genciyle, çocuğuyla, annelerimizle ve büyüklerimizle onun için diyoruz ki bu cumhuriyeti bize emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 100. yılımızı hep beraber kutladık. O zaman 100 kere Mustafa Kemal’e yaşa var ol diyoruz. 100 kere bu kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkemizin çevresi ateş yeri her tarafta bir yangın var. Gazze’den Suriye’ye, Irak’a, Rusya’dan Ukrayna’ya kadar ne acılar yaşanıyor izliyoruz sadece film izler gibi izliyoruz. Çok şükür ki bizler bugün bu ülkede mutlu, huzurlu, sevgi, kardeşlik ve barış içinde yaşıyorsak bunu borçlu olduğumuz kahramanlarımız var.  Başta değerli önderimiz Mustafa Kemal’e, bu topraklar için hiç gözünü kırpmadan ölüme koşmuş nice şehitlerimize ve Çaylı’nın gururu Çaylılı Mehmet Efe’ye yine Kanlı Kısık’ta canını vermiş olan Gökçen Hüseyin Efe’ye, Poslu Mestan Efe’yi rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetin varlığının sürdürülebilmesi için bizim bu etkinliklerimizin var olması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu