Ödemiş’e bağlı Gereli Mahallesinde bulunan Gereli Şehit Er Süleyman Özdemir Ortaokulu öğrencileri geçtiğimiz hafta sonu planladıkları tiyatro etkinliğini gerçekleştirdi. 

Okul Öğretmenlerinden Feyza Genev ve Selin Keskin’in çalışmalarıyla yapılan etkinlikte 27 köy okulu, ortaokul öğrencileri İzmir Bornova Kültür Merkezinde dünyaca ünlü John Steinbeck’in yazdığı “Fareler ve İnsanlar” isimli tiyatroya gittiler.

LG TOHUM 40. YIL LANSMANI LG TOHUM 40. YIL LANSMANI

Köylerinden ilk kez İzmir’e tiyatroya giden öğrenciler yaklaşık iki saat süren tiyatrodan çok memnun ayrıldılar. 

Düzenlenen tiyatro etkinliği ile ilgili olarak bilgi veren Okul Öğretmenlerinden Feyza Genev, sanatsal faaliyetlerin öğrenciler için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. 

Genev, “Gereli Şehit Er Süleyman Özdemir Ortaokulu olarak ortaokul öğrencilerimiz ile birlikte bir çalışma yaptık ve öğrencilerimizle beraber Bornova’ya tiyatroya gittik.  “Fareler ve İnsanlar” adlı tiyatro gösterimi öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi. Öğrencilerimizin sanatla, sosyal faaliyet içerisinde olmaları ilgilerini çekmeleri bizleri de mutlu ediyor. Öğrencilerimizin eğitimlerini her alanda tamamlamak da bizlerin görevi bu anlamda güzel bir etkinliğe gerçekleştirmiş olduk. Ödemiş Kaymakamımız Fatih Aksoy başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve okul yönetimimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Editör: Tutku İç