HABER/ BURCU TUNÇ 

Ödemiş Final kursundan eğitim alan LGS  öğrencilerinin büyük bir kısmı iyi bir yüzdelik dilime girerek nitelikli okullara yerleşmeye hak kazandı.

Ödemiş Final Kursundan eğitim alan öğrenciler de aldıkları eğitimden oldukça memnun olduklarını ifade ettiler. Öğrenciler, öğretmenlerinin kendilerine her zaman destek olduğunu ve sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarına yardımcı olduğunu söylediler.

Bir yanlış çıkararak %0,07’lik dilime girmeyi başaran LGS Ödemiş birincisi Elif Ravza Gengörü Yerel Güç’e yaptığı açıklamalarda “Bu sene 9. Sınıfa geçeceğim. Yüzdelik dilimim 0,07 geldi. 1 Türkçe yanlışım var kalanı full. Ayrıca Ödemiş birincisi oldum. Altıncı sınıfta başladım. 7. ve 8. sınıfta da final kursundayım. Benden önce abim buraya geldi. O nedenle de ailem ‘Final Kursu’ hakkında bilgi sahibiydi ve gerçekten çok memnunlardı. Final Kursun geçmiş yıllardaki başarılarını da duyuyordum. O yüzden burayı tercih ettim. Özellikle yaz ve kış kursları sayesinde konu eksiklerini kapatma konusunda, etütler ile çözemediğim soruları çözmek konusunda iyi bir ilerleme kaydettim. Birçok anlamda çok memnun kaldım. Öğrenci arkadaşlarıma bir şeyler başarmak istiyorlarsa Final Kursunu tercih etmelerini söylüyorum. Asla pişman olmayacaklardır” dedi.

60 yıl sonra buluşarak hasret giderdiler 60 yıl sonra buluşarak hasret giderdiler

%0,19 dilime girmeyi başaran Nehir İspir ise “LGS sınavında iki fen yanlışı yaptım ve 0,19’luk bir dilim aldım. 8. Sınıfa geçerken çoğu arkadaşım Final kursuna geliyordu ve aldıkları eğitimden memnun olduklarını söylüyorlardı. Ben de  başarı oranının geçen senelerde yüksek olduğunu görünce buraya gelme kararı aldım. Burada en çok beğendiğim şey  etüt sistemiydi. Ders saatinden önce etüt alıyordum ve yapamadığım soruları ya da anlamadığım konuyu hocalarından dinleyip sorularımı sorabiliyordum” dedi.

Beydağ LGS birincisi Deniz Taş konuşmasında “13 yaşındayım bu sene LGS‘ye girdim. Ödemiş’te 0,29’luk İzmir’de de 0,36’lık dilime girdim. Ne yazık ki buraya başlayalı daha bir yıl oldu. Ama daha erken keşfetmek isterdim. Çok memnun kaldım. Öğretmenlerimizin sıcak tavrı  ilgileri çok hoştu ve akademik olarak beni çok başka bir yere taşıdı. Final Kursunun  başarısı sadece bu seneyle sınırlı değildi. Önceki senelerden de başarılını duyuyordum. Ailemin de yaptığı araştırmalar sonucu buranın benim için en iyisi olduğuna karar verdik. Bütün öğrencilerin bu ortamı deneyimlemeleri lazım. Akademik olarak da öğretmenlerle de beraber sosyal açıdan da çok farklı güzel bir ortam var” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Kerem Yıldız, “LGS 2024’te yüzdeliğim 0,34 geldi. 3 yıldır buradayım. 5. Sınıftan 6. Sınıfa geçerken geldiğim yaz kursundan beri Final Kursu aileyle beraberim. Aldığım eğitimlerden kesinlikle memnun kaldım. Final Kursunun benim üzerimdeki emeği kesinlikle çok fazla özellikle Türkçe dersi dahil olmak üzere. Buraya gelirken düşünmüştüm ama kesinlikle geldiğim için çok memnunum. Arkadaşlarımın kardeşlerimin de gelmesini çok isterim. Özellikle rekabet ortamı insanı yukarıya taşıyor.  Bunun için tüm başarılı arkadaşların toplanıp buraya gelmeleri en büyük önerimdir” dedi.

Ödemiş Final kursunun  diğer başarılı öğrencilerinden biri olan Ecem Su Pekbilen “14 yaşındayım bir sene boyunca Final Kursunda eğitim aldım. Bu sene LGS‘de 0,71’lik yüzdelik dilime girdim. Buradan çok memnun kaldım.  Çünkü ne olursa olsun arkamda hocalarım vardı. En kötü zamanımda da en iyi zamanımda da yanımdalardı. Desteği hissediyorsunuz. Çünkü her zaman sizi seven birileri var her zaman yanımızda olan kişiler var ve bu çok mutlu edici. Burası benim için kesinlikle doğru bir seçimdi. Arkadaşlarımın çoğu 7. Sınıftan hatta bazıları 5. ve 6. Sınıftan beri buradaydı. Sürekli çok iyi hocaları var. Kurum çok iyi falan dedikleri için burayı seçmiştim ve çok memnun kaldım. Gerçekten çok güzel bir sene geçiriyorsunuz. Çok mutlu oluyorsunuz dönem sonunu çünkü hedefinize ulaşmış oluyorsunuz. Bu çok güzel bir his” dedi.

Öğrencilerden Ece Nur Ulusu, “LGS’de 2 yanlış 3 boşla 0,98 bir dilime girdim. Final Kursuna 7. Sınıfta başladım. Benden daha büyük olan arkadaşlarımdan duymuştum iyi olduğunu hatta hiçbir stres yaratmadığını bir baskı olmadığını söylemişlerdi ben de burayı tercih ettim. Mesela konu tekrarı yapmamız gerektiğinde hem vaktimi iyi kullanıyorum hem derslerde iletişim yapıp konuları daha iyi anlayıp vaktimi iyi değerlendirmiş oluyorum ve arkadaşlarımla da vakit geçirmiş oluyordum. O nedenle derslerde verimliydi.  8. sınıf çok önemli. LGS dönemi ve birçok kişi bu sınava giriyor ve herkesin isteği başarmaktır. Bu kurumda da üstümüzdeki stresi hafifletiyorlar ve her zaman bizi destekliyorlar o yüzden ben tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

DÜŞÜNEBİLEN, SORGULAYAN, ARAŞTIRAN, ÇEVRESİNE VE AİLESİNE FAYDASI DOKUNABİLEN FEDAKÂR, SAYGILI VE AYNI ZAMANDA KENDİNE GÜVENEN BİREYLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Ödemiş Final Kursu müdürü Tuğba Oda Serbest Yerelgüç mikrofonlarına yaptığı açıklamada  “Ödemiş Final Kursunun açılışından beri buradayım. Kurs müdürü olarak çalışıyorum. Final Kursu olarak biz başarıyı sadece öğrencilerimizin sınav sonuçlarına indirgemiyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimizi hayata hazırlamak için de çaba gösteriyoruz. Güçlü eğitim kadromuz, yenilikçi eğitim modelimiz ve iyi insan yetiştirme felsefemiz ile birlikte her yıl başarımızı bir üst seviyeye taşıyoruz ve taşımak için de sürekli gayret gösteriyoruz. Aslında bizim 44 yıllık bir geleneğimiz var bu senede 45. yıla girmiş bulunmaktayız. Kurumsal yayınlarımız, kurumsal denemelerimizin yanı sıra piyasanın en iyi kaynaklarını kullanıyoruz. En iyi denemelerini uyguluyoruz. Yaptığımız tüm denemeler ile Türkiye geneli sıralamaları ve konu analizli karnelerimizle eksiklerini tespit ediyoruz. Burada konu eksiklerini, konu analizlerini çıkararak birebir etütlerle bir sonraki denemeye kadar eksiklerini kapatıp öğrencilerimizi çözüm yollarını arayarak eksiklerini kapatıyoruz. Diğer kurslardan birçok noktada ayrılıyoruz. Bunlardan başlıcaları öğrenci merkezli eğitim anlayışımız. Birebir etütlerimiz ve koçluk sistemimiz bizim etütlerimiz özel ders gibi geçiyor ve öğrencilerimizin uygun olduğu saat dilimine göre planlanır koçluğu yapan öğretmenimiz, öğrencimizi takip eder eksiği olduğunu tespit ettiğimiz konuları da etütlerle tamamlayarak yolumuza devam ediyoruz. Yani düşünebilen, sorgulayan, araştıran, çevresine ve ailesine faydası dokunabilen fedakâr, saygılı ve aynı zamanda kendine güvenen bireyler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Ödemiş Final kursu Akıncılar Mahallesi Asma Sokak No:1/ 101 adresinde öğrencilerini bekliyor.

Editör: Gülçin Kargaoğlu