Ödemiş Belediyesi Mayıs ayı toplantısında, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarının belirlenmesi, 50 Milyon kredi talebi yer alıyor. 

Halıcı Süt Ürünlerinden 1.yıla özel indirim Halıcı Süt Ürünlerinden 1.yıla özel indirim

BAŞKAN YARDIMCILARININ MAAŞLARI BELİRLENECEK

CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Turan başkanlığında Pazartesi günü saat 19:00’da toplanacak olan 16 ve 17. Gündem Maddesinde yer alan Ödemiş Belediye Başkan Yardımcıları olarak atanan Cumhur Şener ve Metin Kıral aylık maaşlarının belirlenmesi ile ilgili karar alınacak. 4 memur 2 siyasi parti toplamda 6 başkan yardımcılığı bulunan Ödemiş Belediyesine Mustafa Turan’ın başkan olmasının ardından meclis üyeleri Cumhur Şener ve Metin Kıral belediye başkan yardımcısı olarak atandı.

50 MİLYON KREDİ TALEBİ

CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Eriş’ten devir alınan Ödemiş Belediyesi’nin borcunu 436 milyon olarak açıklayan CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Turan, belediyenin soluk alabilmesi için 50 milyon kredi çekmeye hazırlanıyor. 
Seçim öncesi Şubat ayı içerisinde CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Eriş döneminde işçi maaşlarını ödemek için 70 milyon kredi talebinde bulunulmuş, görüşmeler ve alınan kararlar neticesinde bu rakam 25 milyona düşürülmüştü. Mehmet Eriş dönemi ve şimdiki belediye meclis üyeleri Ufuk Aykol, Gülin Varış, Faruk Taşkoyan, Mehmet Okumuş, Gökhan Kara’nın da oylarıyla 25 milyon krediye onay verilmişti.
 
"Belediye işçi maaşlarını ödeyemediğimiz için kredi çekiyoruz" açıklamalarının ardından Ödemiş Belediyesi’ne seçimden önceki son hafta ve son bir gün kala 20 kişi işe alındı. 

Pazartesi günü yapılacak olan Mayıs ayı meclis toplantısında 13. Gündem Maddesinde Kamu Özel Bankalar, katılım bankaları veya İller Bankası Kredi kuruluşlarından 1 yıla kadar geri ödemesiz azami 5 yıl vadeli 50 milyon kredi kullanımı için karar alınacak.
 

ERİŞ 70 MİLYON İSTEDİ PAZARLIK 25 MİLYON İLE SONA ERDİ

ERİŞ’İN GİDERAYAK ÇEKMEK İSTEDİĞİ 25 MİLYON’A TEPKİLER SÜRÜYOR

Editör: Tutku İç