YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Gündem maddelerine geçmeden önce söz alan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş 2024 yılı ile ilgili dileklerinin ardından Riyad’da yapılacak Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçının ertelenmesinin yankılarından, ADD Ödemiş şubesi ve Ödemiş belediyesi tarafından düzenlenen ve ADD Genel başkanı Hüsnü Bozkurt’un katıldığı Atatürk anı evinin açılışından, Birgi Belediyesinden Ödemiş Belediyesine devredilmiş olan atıl durumdaki yapının belediye misafirhanesine dönüştürülmesinden, belediyece yapımı tamamlanan Otamış Pansiyonun hizmete açılacağından, İmamı Birgivi çevresinde yapılan çalışmalardan, Gökçen Hüseyin Efenin anıt mezarının yeniden düzenlenmesinden, Süleyman Demirel mahallesinde bulunan Bülent Ecevit parkında yapılan çalışmalardan, şehir içinde tamamlanması planlanan yeşil alan çalışmalarından, eski otogar ile ilgili yapılacak olan çalışmalardan, Karşıyaka Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Meclisi ve Ödemiş Belediyesi işbirliği ile Ödemiş Belediyesi Düğün Salonu ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Karşıyaka Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Meclisi "Bir Nota Bir Gülüş Korosu" konserinden, Birgi gönüllüsü Emin Başaranbilek’in 1. ölüm yıldönümünde yapılan Birgi’de düzenlenen anma programından, ilçemizdeki ve ülkemizdeki sokak köpekleri ile ilgili yapılacak olan çalışmalardan söz etti.
Daha sonra 18 Aralık tarihinde yapılan olağanüstü meclisin kararları oy birliğiyle kabul edildi ve ardından gündem maddelerine geçen Başkan Eriş ve meclis üyeleri, yapılan konuşmalar ve oylamalar sonucunda görüşülen gündem maddeleri şöyleydi;
1- Mülkiyeti belediyemize ait Türkmen Mahallesi 340 ada, 34 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde ve Türkmen Mahallesi Muhtarlığının yan tarafında bulunan yaklaşık 14,00 m2 büyüklüğündeki odanın 2023-2024 yılındaki kurslarda kullanılmak amacıyla Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezine tahsis talebinin incelendiğine dair İmar, Plan ve Bütçe ile Hukuk komisyonundan oluşan ortak komisyonun 14.12.2023 tarih, 17 sayılı kararı.

2- Belediye Kanunu’nun 25 inci maddesi gereğince oluşturulacak Denetim Komisyonunda görev alacak üçten az, beşten çok olmamak üzere üye sayısının belirlenmesi hususunda Başkanlık Makamının 19.12.2023 tarih, 81327 sayılı yazısı.

Ödemiş’te Kurban kesim yerleri nerede? Bayramlaşma ne zaman yapılacak? Ödemiş’te Kurban kesim yerleri nerede? Bayramlaşma ne zaman yapılacak?

3- 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25 inci maddesi gereğince oluşturulacak Denetim Komisyonuna belediye meclisince belirlenen sayıda gizli oylama ile yapılacak üye seçimi.

4- 2024 yılı için evsel katı atıkların toplama ve taşıma bedellerinin belirlenmesine dair Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 29.12.2022 tarih, 82620 sayılı yazısı.

5- Belediyemizce, elektrikli araç şarj noktaları, cihaz sayıları ve araç kapasiteleri belirtilen alanların elektrikli araç şarj noktası olarak 3 yıldan fazla süreyle kiraya verilmesi konusunun görüşülmesine dair Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 29.12.2023 tarih, 82697 sayılı yazısı.

6- Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik çerçevesinde hazırlanan Memur Dolu Kadro Değişiklik Cetvelinin görüşülmesine dair İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 27.12.2023 tarih, 82391 sayılı yazısı.

7- Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik çerçevesinde hazırlanan Memur Boş Kadro Değişiklik Cetvelinin görüşülmesine dair İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 28.12.2023 tarih, 82495 sayılı yazısı.

8- 5393 sayılı sayılı Belediye Kanunu’nun 32 inci maddesi gereğince, meclis başkanı ve üyelerine, meclis toplantılarına ve ihtisas komisyonları toplantılarına katıldıkları her gün için, 2024 yılında ödenecek huzur hakkı ücretinin belirlenmesi hususunda Başkanlık Makamının 19.12.2023 tarih, 81324 sayılı yazısı.
 

Editör: Tutku İç