İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı Kent Temizliği Şube Müdürlüğü ile Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü ortak çalışmasıyla sürdürülen temizlik çalışmaları Küçük Menderes Havzası ilçelerinde devam ediyor.

Öğrenci kartı kullananlara kötü haber! Öğrenci kartı kullananlara kötü haber!

Belde ve köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerinde de yoğun temizlik çalışması yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu sefer Ödemiş’in kırsal mahallelerindeydi. Ödemiş’in Konaklı, Kurucuova ve Balabanlı mahallelerinde çalışma yapan ekipler, mahallelerin cadde ve bulvarlarının yanı sıra okul, sağlık ocağı cami gibi alanlarda da temizlik çalışması yaptı. Son model, modern araçlarla tazyikli su ve çevreye duyarlı temizlik losyonlarıyla yıkama çalışmaları da yapan ekipler, meydanlarda bulunan Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk büstlerini de pırıl pırıl yaptı. 

Balabanlı Mahallesi Muhtarı Şakir Karataş, “İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik ekiplerine ve değerli müdürlerimiz Ercan Yıldırım’a Derya Coşkun’a, Amir Mehmet Tatlıcı’ya ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Köyümüz Ödemiş’in diğer köylerine baktığımızda nüfus olarak daha büyük. Böylesine detaylı bir temizlik yeni yılın ilk günlerinde çok güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. 

Kurucuova Mahalle Muhtarı Ergün Çakır ise, “Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri köyümüze toplu şekilde gelerek detaylı temizlik yaptılar emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 

Editör: Tutku İç