YERELGÜÇ/ SILA AVŞAROĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Disiplin Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı ve yerel gazetede köşe yazarlığı, ilçe seçim kurulu üyeliği ve Ödemiş Belediyesi Avukatlığını sürdürmekte olan Erdem Boyacı CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’nda aday adaylığını açıkladı. 


1969 yılında Ödemiş’te doğmuş olan Boyacı, “İlk ve orta öğrenimimi Ödemiş'te tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. Askerlik görevimi Trabzon ili Askeri Mahkemesi'nde Askeri Hakim olarak tamamladıktan sonra Ödemiş ilçemizde serbest avukatlığa başladım. Öğretmen olan eşimle 1995 yılından beri evli ve bir kız bir erkek iki çocuk babasıyım.  31 yıldır onurla sürdürmekte olduğum avukatlık mesleğim süresince; Birden çok dönem Ödemiş Halkevi Başkanlığı, birden çok dönem seçimle Ödemiş Baro Temsilciliği, birden çok dönem Ödemiş Adli Yardım Büro temsilciliği, birden çok dönem Ödemiş İlçe İnsan Hakları Kurulu üyeliği, Ödemiş ilçe Tüketici Hakem Heyeti üyeliği, Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu üyeliği, İzmir Barosu Denetleme Kurulu (2010-2012 dönemi) üyeliği, 2014 yılı Ödemiş Kent Konseyi başkan adaylığı, Partimizi temsilen İlçe Seçim Kurulu üyeliği (2016-2017), İlçemiz sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri, bazı muhtar ve meclis üyelerimizden oluşan altın madeni girişimine karşı oluşturulan Havza Plat adlı Çevre Platformu Sözcülüğü, 2016-2017 dönemi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinde Hukuk ve Seçim işlerinden sorumlu ilçe Başkan Yardımcılığı, 2017 yılı ilçe kongremizde Ödemiş İlçe Başkanlığı adaylığı 2019 yerel seçimlerinde seçim işlerinden sorumlu Genel Merkez yetkilisi, 2019 yerel seçimlere millet ittifakı SKM başkanlığı, 2019 Yenilenen İstanbul yerel seçimlerinde Çatalca bölgesinde itiraz yetkili İzmir İl örgütümüzün temsilen CHP yetkilisi, 2020-2023 dönemi İzmir İl Disiplin Kurulu üyeliği, 2023 yılı Milletvekili seçimleri ile 1.Tur ve 2.Tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ödemiş Seçim Koordinasyon Başkanlığı (SKM) ve İlçe seçim Kurulu üyesi olarak görev aldım. 2023 İzmir il kongremizden itibaren ve halen İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı ve halen yerel gazete köşe yazarlığı, ilçe seçim kurulu üyeliği ve Ödemiş Belediyesi Avukatlığını sürdürmekteyim.     
            

“ÖNCE MÜCADELE ŞART!”


Gazi Mustafa Kemal Nutuk’a şöyle başlar: “19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıktım. Manzarayı umumiye şöyledir.” işte tam da manzaramız O: Ülkenin bütün kurumları kuşatılmış, üniversiteleri susturulmuş. Medyası yazamıyor. Profesörleri, gazetecileri, milletvekilleri, hukukçuları hapse atılıyor. Kimin terörist kimin devlet çalışanı olduğunu bilemez olduk. Amasya genelgesi der ki; “Vatanın bağımsızlığını, milletin kaderini, yine milletin azim ve karalılığı belirleyecektir.” İşte durum, tam da bu günlere uymakta. Burada kurtuluşun tek yolu vardır. O yol; hep beraber olmaktır. İri olmak, diri olmaktır, bir olmaktır. Başka bir kurtuluş yolu yok. Sandıkta oyumuz, sınavda sorumuz çalınırken, 100 yıllık birikimlerimiz tek tek satılır, bir karanlığa doğru sürüklenirken, umudun ve özgürlüğün ülkesini, herkesin Türkiye’sini kurmak için, Ödemiş için bir araya gelmeliyiz. Siyaset, insanın birbirini kötülemesi değildir. Siyaset insanların farklılıklarını ortaya çıkartıp toplumu ikna etmesi, toplumsal yarara hizmet edebilmesidir. Siyaset sadece seçme ve seçilme yarışı değildir.  Birbirimize sahip çıkmalıyız. Biz insanları bölerek, ötekileştirerek değil, Kuvayı milliye ruhuyla, bu efe topraklarında herkese kucak açarak geleceği, beraberce örmeliyiz. Bu karanlık, bu yoksulluk sonsuz değildir.  Bir yerde bitecek bu kötü günler.  Ama bunun için önce birlik, önce mücadele şart! Sol siyaset; ranttan geçinenlerle, dinden geçinenlerle değil, göğüs kafesine sığmayan yürek taşıyan, emekten ve emekçiden yana olanların işidir. Siyaset, sandalye koltuk kavgası değil, ne alabilirim değil, ne verebilirim kaygısıyla yapılmalıdır. Halkıyla kaynaşmış, tabanın ihtiyaçlarını karşılayan, tek yumruk, tek yürek olmuş genç ve aktif bir örgüt ve aday ile Belediye Başkanlığı seçimlerinde başarılı olabiliriz. Cumhuriyet Halk partisi, dünya tarihinin ilk antiemperyalist savaşını örgütlerken, parayla değil kanla, gözyaşıyla, direnç ve yürekle mücadele veren, devlet kuran, kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan 100 yıllık bir çınardır. Bu ulu çınar, gölgesinde yatanı değil, dalında filiz olanı yeşertecektir.  Gelecek gençliğindir ve değişmeyen tek şey değişimdir. 

AK PARTİ ÖDEMİŞ TANITIM, MEDYA  BİRİM BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ  YENİ BAŞKAN ÜMİT AKSU OLDU AK PARTİ ÖDEMİŞ TANITIM, MEDYA  BİRİM BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ YENİ BAŞKAN ÜMİT AKSU OLDU


“YOKSULLUĞUN, YOLSUZLUĞUN, İŞSİZLİĞİN, SAVAŞLARIN VE CİNAYETİN, ŞİDDETİN, HER TÜRDEN İSTİSMARIN, ÖTEKİLEŞTİRMELERİN, BİTMESİ İÇİN ADAYIM…”


31 Mart 2019' da Ödemişimize bahar getirmiştik bitmeyen baharlar için tekrar 31 Mart'ı bekliyoruz. 31 Mart'ta tabanın sessiz çığlığının sesi, adaletin ve yeniliğin neferi olmak için, bu büyük aileyi birleştirip büyütmek için, Ödemiş için, Cumhuriyet Halk Partisi için, örgütümün bir neferi olarak ve onun teveccühüyle belediye başkanlığına aday adayım. Adayım, çünkü 42 yaşında Cumhuriyetimizi kuran, Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına, gençliğe emanet ettiği Cumhuriyet değerlerine ve devrimlerine sahip çıkmak için ve sadece onun emaneti kabul edebileceğim Cumhuriyet Halk Partisinde neferliğe, hizmete adayım. Adayım, çünkü 2024 yılı, aydınlığa çıkışın doğum yılı olacak. Bu uğurda verilecek mücadelede en çok çalışan, en çok ter akıtan olmak için, kol kola omuz omuza, gençlerle çoğalarak beraber yürümeye adayım. Yoksulluğun, yolsuzluğun, işsizliğin, savaşların ve cinayetin, şiddetin, her türden istismarın, ötekileştirmelerin, bitmesi için adayım. Yolsuzluğa, hırsızlığa, rüşvete, ranta, fırsata ve yandaşa yan olmayan bir gelecek için… Ekmeğin ucuz, insan yaşamının pahalı olduğu, emeğin alın teri kurumadan karşılığını aldığı bir düzen için, haktan, halktan yana, emekten, barıştan ve sevgiden yana, karakterli bir iktidar için… Milli ve dini bayramlarımızın, kültürel değerlerimiz hor görülmeden, istismar edilmeden yaşanabilmesi için… Ödemiş’te ki iktidarımızı korumak, belediyemizdeki bayrağımızın dalgalanmaya devam etmesi için, ilk adımımızı attığımız bu günde tüm dost ve üyelerimizin desteğini bekliyoruz. Adayım çünkü Ödemiş çocuğuyum, katırcılar sokağı çocuğuyum, sizden biriyim, bizim için bizim Ödemiş'imizi birlikte yönetmek için adayım” dedi.

Editör: Tutku İç