YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, 2024 Mart ayında Ödemiş’e Ak Belediyeciliği tekrar kazandıracaklarını açıklayarak, CHP’li Başkan Mehmet Eriş’in beceriksiz bir belediyecilik anlayışı ile 4,5 yılda hiçbir şey yapmadığını söyledi. 
Ödemiş Belediyesi beceriksizliğini göstermeye devam ediyor diyen Şen, “ Mehmet Eriş geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamada yollarda yapılacak olan çalışmalara artık izin vermeyeceğini söyledi. Başkan tabi ki doğru söylüyor. 1,5 yıl önce açılıp kapatılmamış yollar var. 7 metre olan yollar Ödemiş Belediyesi, 7 metre üzeri yollar Büyükşehir Belediyesinden izin alınıp yüklenici firmalarla istişareler yapılıp paraları yatırılarak kazı çalışmaları yapılıyor. Ama maalesef Ödemiş Belediyesi her alanda olduğu gibi yol konusunda da her türlü beceriksizliğini gösterdi. Ödemiş’in alt yapı sorunları var. Büyüyen bir Ödemiş’te yaşıyoruz. Telekom’da, İzmirgaz’da,  Gediz’de işlerini yapmak zorunda. Her zaman alt yapı çalışmaları olacak. Belediye Başkanı kendi beceriksizliğini firmalara, başkalarının üzerine yıkıyor ve artık kazı çalışmalarına izin vermeyeceğini söylüyor. 1.5 yıl önce kazılan yerleri bile yapamamıştır.” 
“ERİŞ, 4.5 YIL HİÇBİR ŞEY YAPMADI.”
Eriş’in, seçimden bir gün öncede belediye hoparlöründen yapmış olduğu siyasi konuşması ile ilgili de açıklamada bulunan Şen, “ Kendi yapamadığı bütün beceriksizliklerini örtmeye çalışıp, yerel siyasetten kendini çıkartıp, kendini genel siyasete vermiş bir belediye başkanı. Keşke Eriş, Ödemiş’e güzel hizmetler yapabilseydi. Biz Eriş’e her zaman dedik. Ödemiş’e bir çivi çakacaksanız biz sizin yanınızdayız. Biz taşın altına elimizi değil, gövdemizi sokmaya hazırız dedik. Başkan ne bize bir proje ile nede bir istek ile geldi. 4,5 yıl geçti ve Ödemiş’e hiçbir şey yapmadı. Halkımızda bunu görüyor.” 
“ERİŞ’İN KAFASI KARIŞIK.”
Şen, “Belediye personele ikramiyeleri bile ödeyemezken, 31 kişinin şu anda işe alınmasının ve 15 milyon yeni bir kredi onayı aldı. Cumhurbaşkanı seçimlerinden önce belediye personeline başkan Eriş’in Recep Tayyip Erdoğan tekrar kazanırsa bir daha maaşları ödeyemeyiz söyleminden sonra 31 kişiyi belediyeye alması kafalarda soru işareti bırakıyor. Paramız yok diyor. Yeni personel alıyor. Belediye işçilerimizin ikramiyeleri ödenmiyor, yollarımız yapılmıyor. Engelleniyoruz diyor. Ne zaman nerde proje getirdi de engelledik onu da bilmiyoruz. Sanırım başkanın kafası karışık.” 
“ÖDEMİŞ’E TEKRAR AK BELEDİYECİLİĞİ KAZANDIRACAĞIZ.”
2024 yerel seçimlere şimdiden hazırlandıklarını belirten Şen, “Ödemişli vatandaşlarımız gönlünü ferah tutsunlar. Çok kısa bir süre kaldı. Ak Belediyeciliği yeniden kazandıracağız. Çok iyi projelerle merkezden kırsala 99 mahallemize eşit bir şekilde ne yapılması gereken varsa yapacağız. Bütün sorunları biliyoruz. Çok iyi bir başkan adayımız ve meclis üyeleri adaylarımızla yola çıkacağız. Şuan mevcut belediye meclis üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, mahalle başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, sandık görevlilerimiz ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz. 2024 yılında yeniden Ödemiş Ak Belediyeciliği kazandıracağız.”

Editör: Tutku İç