YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Kahvaltı programına AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı ve partili yöneticiler ile Anadolu Ajansı Muhabiri ve Yerelgüç Gazetesi Haber Müdürü Dilek Ayvalı, Büyüktire Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Zübeyir Tabak, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Fatih Şaşmaz, Tire Medya Muhabirleri Serkan Çiçek, Necmi Tuğrul, Çağrı Yördem ve Demirören Haber Ajansı Muhabiri Yiğit Soylu katıldı.

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada medya hayati bir önem taşıdığını ve bu nedenle gazetecilerin üzerine düşen sorumluluğun fazla olduğunu kaydetti. Falakalı şöyle konuştu, “Basın mensuplarız, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalıdır. Sizler üzerinize düşen bu görevi layıkıyla yapıyorsunuz. Bu duygu ve düşüncelerle, meslekteki gayretlerinizden ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Sizler başta olmak üzere memleketimizin dört bir tarafında doğru ve tarafsız haber için emek harcayan bütün çalışan gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” dedi.

Programda ayrıca AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan da telefon bağlantısı ile Tire’deki gazetecilerle sohbet ederek gazeteciler gününü kutladı.