ÖDEMİŞ’İN BELEDİYE BAŞKANINA YAPILAN SAYGISIZLIK AFFEDİLEMEZ

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın katıldığı programda Yerelgüç mikrofonuna yansıyan ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'i hedef alan sözlerinin duyulması ile ilgili olarak CHP'den tepki geldi. Açıklamada "Çankırı, ayrımcı gözlüklerle bakarak İzmir’i, Ödemiş’i ve demokrasinin değerlerini hiç tanımadığını ve anlamadığını göstermiştir" denildi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Ödemiş'te katıldığı bir programda mikrofonun açık olduğunu unuttu, Belediye Başkanı Mehmet Eriş'e yönelik sözü tartışmalara neden oldu.

Eriş'in Sanayi Sitesi'nin dönüşümü ile ilgili yaptığı toplantıda sunum öncesi yaptığı 'diğer siyasi partiler de burada olmalıydı' açıklaması sonrası Çankırı'nın 'asıl seni çağırmayacaktık' sözüne CHP'den tepki geldi.

CHP İlçe Başkanı Bülent Eker yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

Ödemiş Sanayi Sitemizin kentsel dönüşümü için “Esnaf Buluşması” adı altında düzenlenen toplantı siyasi bir şova dönüşmüş, talihsiz olaylara sahne olmuştur.

Kaymakamımız Fatih Aksoy, İESOB Başkanı Yalçın Ata ve AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın da katıldığı toplantıya AK Parti ve MHP dışında hiçbir ilçe başkanlığının davet edilmediği gözlenmiştir. Ki bu toplantı öncesinde de Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş, İESOB Başkanı Yalçın Ata ve beraberindekileri Ödemiş Belediyemizde konuk etmiştir.

Toplantıya katılan Belediye Başkanımız Mehmet Eriş, esnaflarımızı bilgilendirmek adına konuşma yaparken toplantıya ayrım gözetmeksizin Ödemiş’teki siyasi parti temsilcilerinin tamamının davet edilmesi gerektiğini belirtmiştir.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, işte o anlarda ayrımcı bakış açısını yansıtan sözler sarf etmiştir. Başkanımız için “Seni de çağırmayacaktık da” diyen Ceyda Bölünmez Çankırı’nın sözleri an be an video kaydına yansımıştır.

Açık kalan microfon ile kayda geçti! AK Partili Çankırı’dan Başkan Eriş’e “Seni de çağırmayacaktık”

Bu sözler iktidara geldiği günden beri İzmir’i, Ödemiş’i cezalandıran iktidarın gerçek tavrını ortaya koymuştur.

Esnafın sorunlarına dair çözümlerin konuşulması gereken toplantıya bu sözler gölge düşürmüştür. Başkanımız esnafımız için çözümlerini sunarken AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ayrımcı gözlüklerle bakarak İzmir’i, Ödemiş’i ve demokrasinin değerlerini hiç tanımadığını ve anlamadığını göstermiştir.

Ödemiş’te halka en yakın hizmet noktası olan Ödemiş Belediyesi’nin, Ödemişlilerin oylarıyla seçilen Başkanına “Seni de çağırmayacaktık da” demek kimsenin haddine değildir. İktidarın İzmir’e bakış açısını, kafasının arkasındaki niyetini gösteren bu sözleri kınıyoruz.

Yıllardır vergide 40 verip 1 alan, Ankara’dan izin beklediği projeleri 500-600 gün askıda kalan İzmir ve Ödemiş, bu sözlere en güzel yanıtı demokrasiyle yani sandıkta verecektir. Yıllardır İzmir’de umduğunu bulamayan mevcut iktidarın bu kafayla devam etmesi durumunda bundan sonra da hüsrana uğrayacağı aşikardır.

20 yıldır tamamlanamayan Ödemiş-Torbalı bölünmüş yol projesine, tamamlanamayan Beydağ Sulama Kanalları Projesine, yıllardır genişletilemeyen Ovakent yoluna, şehrin ortasında bomboş kalan eski hastane alanına, halen temeli atılamayan öğrenci yurdu projesine, Ödemiş OSB’de temeli atılıp öylece bırakılan Tarım Kredi Yem Fabrikası’na, akıbeti meçhul olan Saraçoğlu Stadı’nın kötü haline duyarsız kalan Ceyda Bölünmez Çankırı ve diğer AK Partili İzmir Milletvekillerine tavsiyemiz bu ayrımcı gözlükleri çıkartarak İzmir’in ve İzmirli’nin hakkını savunmalarıdır.

İktidarın İzmir’i cezalandıran tavrına, Belediye Başkanlarımıza karşı saygısızlık yaparak, ayrımcılık yaparak destek verenleri Ödemiş halkının takdirine bırakıyoruz.

 

Editör: Tutku İç