İzmirgaz’ın çalışmalarıyla Kiraz’ın birçok mahallesine doğalgaz alt yapı çalışmaları biterek vatandaşlar doğalgazlarına kavuştu 
Geçtiğimiz hafta Yeni Mahallede alt yapı çalışmaları tamamlanarak tesisatını bağlatan vatandaşlar doğalgazlarını kullanmaya başladı. 

VATANDAŞLAR MAĞDUR OLDUKLARINI SÖYLÜYOR

Yeni Mahalle 1 Nolu ve 2 Nolu sokakta yaşayan vatandaşlar ise doğalgazın mahallerine gelmediğini ve yetkilileri ulaştıklarında sistemde bu sokakların gözükmediğini iddia ettiler ve mağduriyet yaşadıklarını söylediler.

Yerelgüç’e konuşan mahalle sakini Mehmet Yılmaz şunları söyledi, “Bizim 1 Nolu ve 2 nolu sokaklara doğalgaz gelmedi. Biz bunun yapılmasını istiyoruz. Tesisatımızı kurdurduk. Yetkilerin bir an önce sorunumuzu çözmesini istiyoruz”

Mahalle sakinlerinden Mehmet Elmas şunları söyledi, “Gidiyoruz İzmirgaz’a 2 no’lu sokak sistemde gözükmüyor diyorlar. Bir an önce yapılması gerekiyor. Tesisatımızı döşeteli 6 ay oldu yetkilerden cevap alamıyoruz.”

BURADA OTURANLAR İNSAN DEĞİL Mİ?

Mahalle sakini Akkadın Türkyılmaz, “1 yıl oldu doğalgaz tesisatımı döşeteli. Kredisini ödüyorum. 1 yıldır doğalgaz bekliyorum. Sistemde ve kayıtlarda 1 Nolu ve 2 Nolu Sokak görünmüyor. İzmirgaz’ın merkezine gittik orada da görünmedi. Bu yetkiler bize sahip çıksın. Yeni Mahallemizde her tarafta döşendi bir bizim sokaklar kaldı. Bizim cezamız nedir. Neyse kessinler cezamızı bizim doğalgazımı getirsinler. Burada oturanlar insan değil mi?” ifadelerini kullandı. 

BİLEZİKLERİMİ BOZDURDUM

Mahalle sakinlerinden Hatice Elmas şöyle konuştu:
“Biz 1 yıldır doğalgaz bekliyoruz. Kiraz’ın her  tarafına geldi. Ben kolumdaki bileziğimi bozdurdum eşim kredi çekti hepsini doğalgaz tesisatına yatırdık. Bir an önce buraya doğalgazın bağlanmasını istiyoruz.”

YAPMAYACAKLARSA TESİSATI SÖKECEĞİM

Mahalle sakinlerinden Ali Şahin şunları söyledi, “İzmirgaz’a başvuru yaptım orada çalışma gözükmüyor dediler. Dilekçemi kabul etmediler. 9 ay oldu dokuz aydır bekliyoruz. Yetkiler yapacaksa yapsınlar yapmayacaklarsa tesisatı sökeceğim”

 Mahalle sakini Hüseyin Türkyılmaz şunları söyledi:
“Ana caddede çalışma olacağını buraya geçeceğini söylediler. Ana cadde çalışmaları bitmesine rağmen sokağımıza gaz girmedi. Doğalgaz için her şeyimiz hazır tesisatımız döşeli. Bir kaç gün önce  İzmir’e gittim 1 Nolu ve 2 Nolu sokaktaki evlerin alt yapı çalışmasında gözükmediğini söylediler. Başvurumu yaptım. Ne girişimde bulunduysam çözüm olmadı.”

Editör: Tutku İç