YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Kiraz Cem Yazan Kapalı Pazar Yerinde  gerçekleşen Gençlik Festivali, konserden tiyatroya çeşitli atölyelerden spora kadar geniş bir yelpaze ile Kirazlılarla buluştu .

Festivalde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları Genç İzmir Pantomim ekibi sahne aldı. Barista atölyesinin de yer aldığı festivalde, çocuklar için gezici kütüphane, tahta bacak ve yüz boyama etkinlikleri yapıldı. Seramik atölyesi, masa tenisi, dj performanslarının yer alan festivalde, yerel ürün stantları da Kirazlılarla buluştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Tarım Uygulaması Projesinin de tanıtılacağı festivalde, yerel üreticilere yönelik toprak analizi de yapılacak.

Öte yandan festivalde, yerelde tarımsal kalkınma için fide dağıtımı da oldu Festival boyunca, çocuk etkinlik alanında sokak oyunları da Kirazlı çocuklarla buluştu.

AYŞE DİNÇER RÜZGÂRI

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kiraz 2. Gençlik Buluşmasının finalinde Ayşe Dinçer sahne aldı. Nam-ı diğer Ankaralı Ayşe ile coşan Kirazlılar gecenin geç vaktine  kadar eğlendi.

Yerelgüç’e konuşan CHP Kiraz İlçe  Başkanı Yücel Çetinkaya şunları söyledi :

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer  geçtiğimiz günlerde Kiraz’daydı .Gençlerimizin bizlere talepleri doğrultusunda Tunç Başkanımızdan böyle  bir Festival istedik .Tunç Soyer  Başkanımız bizleri kırmadı ,bugünde  konserimizi ,festivalimizi gerçekleşiyoruz .Kiraz bu tür konserlere ,festivalere özlem duyuyor .Sosyal aktive çocuklara ,gençlere yönelik olarak Kiraz’da yaklaşık 2  yıldır  uyguluyoruz .Konserlerimiz festivallerimiz ilerleyen zamanlarda artarak devam edecek .Tunç Soyer  Başkanımıza  teşekkür ederiz”

Editör: Gülçin Kargaoğlu