YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL 
Bu kapsamda Kiraz Gençlik Derneği Kurucu Üyeleri, Kiraz Kaymakamı Onur Titiz’i ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdiler.
Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, “Kiraz Gençlik Derneği yetkilileri Serkan Barut ve Mustafa Fatih Balcı derneklerinin tüzüklerini sunarak ilçemiz gençlerine yönelik gerçekleştirilebilecek sosyal faaliyetler ile ilgili bilgi paylaşımında bulundular” dedi.
Barut, kuruluş amaçlarını anlattı
Serkan Barut ise Kaymakam Onur Titiz’e yaptıkları ziyaret ve dernek hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Kiraz Kaymakamımız Sayın Onur Titiz’e ziyarette bulunduk. Kiraz Gençlik Derneğinin kuruluş amacını, yapacak olduğumuz çalışmaları ve projeleri kendilerine aktardık. Kaymakamımız Onur Titiz’e desteklerinden ve Kiraz Gençlik Derneği için bulundukları güzel dileklerinden dolayı Kiraz Gençliği adına teşekkür ediyoruz. Çok değerli Kirazlılar ve genç arkadaşlarım bugün itibariyle çok değerli görüşmeler gerçekleştirmiş bulunmaktayız” dedi.
“Her şey yarınımız olan gençlerimiz için”
Dernek projesinin siyasi ayrımcılık olmadan çalışmalarına başlayacağını kaydeden Serkan Barut, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki projemizde kesinlikle A Partisi, B Partisi, C Partisi diyerek kimseyi ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan çalışmalarımız gerçekleşecektir. Kiraz için Kiraz Gençliği için yola çıktığımızı bilmenizi isterim. Görüşmelerimiz sonucunda çok olumlu sonuçlar ile bizlere geri dönüşler olmuştur. Kiraz’da her alanda aktif olacak olan Kiraz Gençlik Derneği adı altındaki projemiz için bu hafta İtibariyle kuruluşunu hızlandırarak tüm Kiraz’ın ve genç arkadaşlarımız adına yapılacak olan çalışmalarımız başlayacaktır. Görüşmelerimiz sonucunda böyle güzel bir projede her konuda biz gençlere destek olacağını belirten Kiraz Belediye Başkanımız Saliha Özçınar Kutlu’ya, Kiraz Halkı ve Kiraz Gençliği adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kiraz Belediyesine derneğin kuruluş aşamasında verecek oldukları destekten dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı desteği böyle güzel bir projede imzalarının olmasını istediğimiz Kiraz Belediyesi Meclis Üyelerinin de vereceğinden hiç şüphemiz yoktur. Her şey yarınımız olan Gençlerimiz için” dedi.