YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Bugün Kiraz’da Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışına katılan Rektör Nüket Hotar, Kiraz’da inşaatına başlanan Yeni Devlet Hastanesinin bünyesine girecek olan anjiyo merkezinin ilk yapılacak ünite olacağını söyledi.

Yerel Güç Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’in sorularını yanıtlayan Hotar, “Biz, bölgenin en büyük üniversite hastanesine ve tıp fakültesine sahip bir üniversite olarak bölgemizdeki vatandaşlarımızın sağlığından biz de sorumluyuz. Sağlık Bakanlığımızın Kiraz’a yapmaya karar verdiği devlet hastanesi, belediye başkanımızın da çalışmalarıyla hız kazandı. Üniversitemizin ve bizim desteğimizle ilk bitirilecek kısım anjiyo ünitesi olacak. Bugün bunun planlamasını yaptık. İnşallah bir sonraki sefere açılışını yapmak üzere geleceğiz. Müjdesini de Yerel Güç aracılığı ile vermiş olalım” dedi.

HER TÜRLÜ EKİPMAN VE HEKİM DESTEĞİYLE BİLGİ VE BİRİKİMLERİMİZLE BURADAYIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Caner Çavdar ise, “Kardiyoloji Bölümümüzle görüştük. Her türlü ekipman ve hekim desteğiyle bilgi ve birikimlerimizle buradayız. Üniversitemiz ve hastanemiz ulusal ve ulusal arası düzeyde hizmet verir. Burada da sayın halkımıza desteğimizi vereceğiz” dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu da tüm Kiraz Halkı Ve Küçük Menderes Havzası Halkı adına 9 Eylül Üniversitesi rektörü Nüket Hotar ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu