HABER/ BURCU TUNÇ

18-19 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan festivalin açılışı Koru Otel çamlık alanında yapıldı.

Açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. CHP ilçe başkanı Yücel Çetinkaya, CHP meclis üyeleri, İlçe Tarım Müdürü Engin Özpınar ve vatandaşların katılım gösterdiği festival açılışının konuşmasını Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun yaptı.

Başkan Coşkun yaptığı konuşmada "Ülkemiz tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve kaderini değiştiren bugünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele kahramanlarımızı saygı minnet ve rahmetle anıyorum. Festivalimize hoşgeldiniz. İlçemizin en büyük geçim kaynağı olan hayvancılığı da bugün yapacağımız buzağı ve düve yarışmasıyla destekliyoruz. Yarın da etkinliklerimiz devam edecektir. Tüm Kiraz halkını bekliyoruz" dedi.

Açılış konuşmasının ardından Kiraz Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu zeybek gösterisi sergiledi.

Buzağı güzellik yarışmasının birinci ve ikinciliğini Anıl Çalışkan’ın buzağısı, üçüncülüğü ise Emre Uysal’ın 
 buzağısı aldı.

Düve güzellik yarışmasında ise birinciliği Anıl Çalışkan’ın düvesi, ikinciliği Emre Uysal’ın düvesi, üçüncülüğü Süleyman Çoban’ın düvesi aldı.

Yarışmanın birincilerine 15 çuval süt yemi, ikincilerine 10 çuval süt yemi, üçüncülerine ise beş çuval süt yemi hediye edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi destekli etkinliklerle festival devam etti. Etkinlikler içerisinde İzelman kreş ve ana okulu gösterileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanlığı fide dağıtımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Barista Cafe, Kiraz Belediyesi gençlik atölyesi, Kiraz Belediyesi çocuk atölyesi ve yerel ürünler stantları yer aldı.

Daha sonra Koru Otel Restaurant açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun     "Bu güzel günde bizi yanlız bırakmayan Beydağ Belediye Başkanımız Şakir Başaran'a ayrıca teşekkür ediyorum. İlçemizde vatandaşların nefes alacağı, misafirlerimizi ağırlayacağımız, ailemizle güzel vakit geçirebileceğiniz bir tesisin eksikliğini çeiyorduk.Bugün itibariyle  Koru Otel Sosyal Tesisleriyle bu eksikliği gideriyoruz.İlçemizde atıl durumda hiç bir tesis kalmayacak. Kiraz Belediyesi Koru Otel Restaurantımız ilçemize hayırlı olsun" dedi.

KİRAZ, KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR KİRAZ, KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

Etkinlikler 19 Mayıs Pazar günü saat 20:30’da Kiraz kaymakamlığı önünden başlayan meşale yürüyüşü ile devam edecek. Ardından Cem Yazan kapalı pazar yerinde saat 21:00 itibari ile grup Gündoğarken sahne alacak. Gece 22:30’da sahne alacak olan DJ performansı ile devam edecek.
 

Editör: Tutku İç