YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ
Demokrat Parti Ödemiş ilçe başkanlığı birlik ve dayanışma yemeği düzenledi. 


Yoğun katılımın olduğu etkinliğe Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ve il yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir,  Ödemiş İlçe Başkanı K.Murat Ateş ve ilçe yönetimi, Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ve Demokrat Parti belediye meclis üyesi adayları, Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Kara ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Orçun Bağcı ve yönetimi, Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz ve ilçe yönetimi ile Kiraz Teşkilat Başkanı Sakin Sağ, Demokrat Parti Menderes İlçe Başkanı Durmuş Kızıltaş ve eski ilçe Başkanı Hüseyin Kızıltaş, Konak İlçe Başkanı Onur Demirhisar, Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Serpil Aksoy Baştürk ve üyeleri, Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hülya Tunç ve üyeleri, Horzum Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ümmet Sarıbaş, Küçükmenderes Yörük Türkmen Federasyonu Temsilcisi Horzum Yörük Türkmen Beyi Hüseyin Serdar Turgut, Demokrat Partili gençler ve Demokrat Partililer katıldı.

Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç gençlerle birlikte İzmir Marşı eşliğinde bayraklarla ve yoğun tezahüratlar ile salona görkemli bir giriş yaptı.


ATEŞ, “YILLARDIR SÜREN YANLIŞ SİSTEMİ BİTİRECEĞİZ”
Uzun süren alkışların ve tezahüratların sonrasında Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı K.Murat Ateş gecenin ilk konuşmasını yaptı. Ateş açıklamasında "Sizlere dün yaşanan bir olayı anlatmak istiyorum. Dün bir kızımız dükkana geldi. Kendisi part time çalışıyormuş. Bir partinin üst yetkilisinden bir teklif aldığını söyledi. Bu part time işi bırak. 'Seçime kadar olan ücretini biz ödeyelim, belediyeye geldiğimizde seni biz işe sokarız' diye bir söylemde bulunmuşlar. Bu anlattığım olay sistemin bir parçasıydı.  Artık biz bu genç arkadaşlarımızla, pırıl pırıl meclis üyelerimizle, dik duran Topuklu Efemiz ile bu sistemi bitireceğiz” dedi.


DEMİRBAŞ, “ÖDEMİŞ HAK ETTİĞİ HİZMETİ DEMOKRAT PARTİ İLE ALACAK”
Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ise "Ödemiş, Kurtuluş Savaşı'nda işgalcilere karşı ilk sivil direnişin ve ilk halk savaşının örgütlendiği yer olma onurunu taşımaktadır" diyerek sözlerine başladı. Demirbaş, “Ödemişliler, Hacı İlyas köyünde işgalci, emperyalist düşmana ilk kurşunu sıkarak Kuvayı Milliye’nin ilk vuruşmasını burada yapmıştır. Tarihte böylesine hayati önem taşıyan güzel Ödemiş’in ilklerin ve öncülerin şehri olarak yönetilmesi gerekirken AKP ve CHP yerel yönetimleri arasında bir sıkışmışlığa mahkûm edildiğini ve maalesef belediyecilik manasında fevkalade geri kaldığını görüyoruz. İşte Ödemiş’te yıllardır süren bu sıkışıklığı ve fevkalade vahim yönetimsizliği düzeltecek, şanlı Ödemiş’i hak ettiği yere taşıyacak yegane güç Ödemiş gibi şanlı bir tarihte sahip olan 78 yıllık çınarımız Demokrat Partidir" dedi.

DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA

GÜLEÇ'İN OY ORANI YÜZDE 55!
Demirbaş, sekiz ayrı anket şirketine anket yaptırdıklarını açıkladı.
Demirbaş  konuşmasının devamında şunları dedi:
"Ödemiş şu siyasi partinin kalesi bu başkanın arka bahçesi diyerek moral bozmaya çalışanlara, algı yaratanlara, spekülatörlere kulaklarınızı tıkayın. Ödemiş hiçbir siyasi partinin kalesi olmadığı gibi, bir yüksek mimar olarak önemle söylüyorum. Ödemiş hiçbir siyasi partinin arka bahçesi, oyun havuzu, müştemilatı, verandası değildir. Bilakis Ödemiş yiğit, dürüst, düzgün, vatanını seven ve doğru yolda yürüyen insanların kalesidir. Bu açıdan da Demokrat Parti ve Ödemiş halkı birbiriyle sıkı bir uyumdaşlık içerisindedir. Yaklaşık 2 ay sonra topuklu Efemiz Ödemiş’i mertçe yönetmeye başladığında bu dediğimi hep birlikte daha iyi idrak edeceğiz. 8 adet anket firmasının yaptırdığı son anketlerde, partimizin Ödemiş’te % 55 oy oranı ile 1. parti olarak çıktığı müjdesini sizlerle paylaşıyorum. Şimdi onların adayları da ortaya çıktı ve artık biz vites arttırıyoruz. Bu güzel organizasyonda emeği geçen başta ilçe başkanım Kahraman Murat Ateş Bey olmak üzere, tüm partililerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Ödemiş’te Demokrat Parti İktidarında görüşmek dileğiyle”  dedi.


GÜLEÇ: ÖDEMİŞ'İN ÜZERİNE 20 YILDIR ÇÖKENLER BİZ GELDİKTEN SONRA GİDECEKLER
“Ödemiş Belediyesini çökenlerden kurtarıp, Ödemişli’ye teslim edeceğiz.”
Demokrat Parti İlçe Başkanı K.Murat Ateş Ve İl Başkanı Ozan Demirbaş’ın ardından sahneye yoğun bir alkış ve tezahürat ile çıkan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç yaptığı konuşmada “ 3 aydır dağ, taş demeden kırsaldan kente bütün Ödemişlilere dokunmaya çalışıyorum. Onlara artık sizin bir alternatifiniz var. Sizin bir kızınız var. Yürekli ve sizlerin haklarına sahip çıkacak. Her daim sizlerin yanınızda olacak bir topuklu efeniz var, Dilek Acar Güleç var diye 3 aydır Ödemiş’i dolaşıyorum. Bu yola çıkarken önce Cenabı Allah’a sonra Ödemiş’in yiğit, dürüst, namuslu, hak yemeyen, helalinden para kazanan Ödemişlilere inanarak bu yola çıktım ve her gün adım adım çoğalarak ilerliyoruz. Öyle güzel bir tablo var ki arkamda beni yüreklendiren, benim yanımda olduğunu söyleyen, benimle birlikte yol yürümekten gurur duyduğunu söyleyen, bana oy vermekten dolayı çok mutlu olacağını söyleyen çok büyük bir kitle var. Allah’ın izniyle 20 yıldır Ödemiş’in üstüne çökenler biz geldikten sonra gidecekler. Ödemiş Belediyesini çökenlerden kurtarıp, Ödemişli’ye teslim edeceğiz. Her seçim dönemi söz verdiler. Yapacağız dediler ama yapmadılar. Yapmadıkları için Gazeteci Dilek Acar Güleç dedi ki ‘Ben Belediye Başkan Adayı oluyorum. Belediye Başkanı olup sizin söylediklerinizi, yapmadıklarınızı yapmaya, daha fazlasını yapmaya geliyorum”  


“BENİM AMACIM ÖDEMİŞ’İ KURTARMAK VE MAKÛS KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK VE BUNU SİZ ÖDEMİŞLİLERLE YAPACAĞIZ”
Dilek Acar GÜLEÇ, “Bu zamana kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ne, AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerim diğer partilere gönül vermiş ve Demokrat Parti’nin içerisinde olup hiçbir partiye geçiş yapmayan gönüldaşlarım var. Dediler ki nasılsa CHP’nin kalesi buradan oy alırız. Dediler ki şöyle yaparız böyle yaparız oy alırız. Aslında bu zamana kadar hep birbirlerini seçtiler. Bende inandım Ödemiş'e bir şeyler yapacaklar diye. Hepimizi kandırdılar. Benim 20 yılımı yediler.  Bu çocukların 20 yılını yiyemeyecekler. Benim amacım Ödemiş’i kurtarmak ve makûs kaderini değiştirmek ve bunu siz Ödemişlilerle yapacağız. Bu zamana kadar Hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden köylüsün kentlisin demeden. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Hepinizi ayrı ayrı seviyorum. Ayrı ayrı kucaklıyorum. Bu yola çıktığımda yol yürürken kervan düzülürmüş derler. Sağ olsunlar gönlünü veren, beni takip edip gençler için bende varım diyen belediye meclis üyelerim de burada” dedi.


MECLİS ÜYESİ ADAYLARINI TANITTI 
Başkan adayı Güleç daha sonra birlikte yol yürüyeceği meclis üyesi adayları İş İnsanı Oya Korkmaz, İş İnsanı Ali Güder, Veteriner Teknisyen Hekim Mustafa Dartar, Otobüs Şoförü Hüseyin Karaman, İnşaat Teknikeri Nafi Küçücükorman, İş İnsanı Hasan Çetin, Emekli Kaçakçılık Ve Organize Suçlar Grup Amiri Engin Erdal, Veteriner Hekim Hasan Cezayerli, Tarım ve Hayvancılık Üreticisi İsmail Tekeli, Pazarlama Lisans Mezunu – Pazarcı Özgür Aydın, İnsan Kaynakları Temsilcisi Ece Aytaç, Turizmci Meralle Tur Firması’nın kurucusu ve işletmecisi Meral Eskici, Müteahhit Halil Karademir’in isimlerini sayarak meclis üyelerini sahneye davet etti.


DİLEK BAŞKANIMIZIN BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM
Meclis üyelerinin tanıtımının ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, telefon aracılığıyla Başkan Adayı Dilek Acar Güleç’le görüştü. Mikrofon aracılığı ile tüm salona ve Demokratlara seslenen Genel Başkan Uysal “Başta Ödemiş Belediye Başkan Adayımız Dilek Başkan olmak üzere il başkanımız ve yönetimini, ilçe başkanımız ve yönetimini ve tüm demokratları sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Ödemiş'te başarıya ulaşmak için Belediye Başkan Adayımız Dilek hanıma yürekten destek veren ve bayrak taşıyan tüm gönüldaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Dilek başkanımızın başarılı olacağından eminim“ dedi.

BİRLİKTE ZEYBEK OYNADILAR
İl Başkanı Ozan Demirbaş, İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç birlikte zeybek oynadılar.

Editör: Tutku İç