YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLUİYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı Salih Üzdürmez yaptığı konuşmada, “Bugün burada toplanmamızın sebebi Belediye Başkan Adayımızı tanıtmak. Bizim 35 yıldır bir arkadaşlığımız var 35 yıl önce bize deselerdi ki sen Belediye Başkan Adayı olacaksın sen İlçe Başkanı olacaksın deseler kimse inanmazdı, bizde inanmazdık.  Bugün burada toplandık Güven Başkanı daha önceki İlçe Başkanımızı Belediye Başkanı olarak bugün sizlere taktim etmek istiyoruz. Bizler İyi Parti’nin daha önceki Ödemiş’teki klasik belediyecilik anlayışından kurtarıp bir A Parti bir B Parti şeklinde devam eden dizgini bozup iyi belediyecilikle sizleri tanıştırmak istiyoruz. Bunu nasıl yapacağımızı da ileride göreceksiniz projelerimizi hazırlıyoruz projelerimizi bütün basın mensuplarının önünde görsel bir şekilde herkese sunacağız. Ben bugün çok güzel bir şey duydum dediler ki “Siz belediye başkan adayınızı değil de Belediye Başkanınızı tanıtın aday adayınıza gerek yok belediye başkan adayınızı tanıtın biz kendisine kefiliz bizde onların kefil olmasına da gerek yok bizde kendisine kefiliz” dedi.

ÖTO ANADOLU LİSESİ YENİ SAHNESİNİ OPERA SANATÇILARIYLA AÇTI ÖTO ANADOLU LİSESİ YENİ SAHNESİNİ OPERA SANATÇILARIYLA AÇTI

İYİ Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Güven Kılıç, “İlk önce birçok Ödemişli beni tanıyor lakin esnaf olduğum için ben kendimi anlatayım. Ödemiş doğumluyum. Annem Ödemişli, Babam Ödemişli. Bu topraklarda yoğurulduk. Bu toprakların ekmeğiyle suyuyla çamuruyla bulandık. Ben 1975 doğumlu sizden birisiyim. Ödemişe hizmet etmek için Ödemiş aşkıyla yanıp tutuşan bir evladınızım. İlköğrenimi, ortaöğrenimi ve Lise öğrenimini Ödemiş’te yaptım. Üniversite öğrenimimi dışarıda tamamladım. Birçok iş kolunda çalıştım. Danışmanlıklarda yaptım. Birçok yıl çalıştım makine üzerine ve Türkiye’de ikinci benzeri olmayan kurutma tesisi gibi farkı hizmetlerde bulundum. Ulusal firmalara süt mutemetliği yaptım. Süt ticareti yaptım, akaryakıt istasyonu kurdum. Şimdi de Ödemiş’in tek onaylı işletmesi olan Güven Et’in sahibiyim. Özellikle 5 yıl boyunca İlçe Başkanlığı yaptığım süre zarfı içerisinde desteğini benden esirgemeyen her daim yanımda bulunan ve fedakarlıklarda bulunan gün geldiğinde eve gidemediğim çocuklarımla ilgilenemediğim için eşime buradan teşekkür ediyorum oğluma, kızıma. Bu süreçten sonra daha büyük fedakarlıklar yapma durumunda olacaklar çünkü bir işe soyunduk hizmet etme aşkıyla varız yeri gelecek evimize giremeyeceğiz. Ödemişli hemşerilerimizin teveccühü ile belediyeyi aldığımızda da oturmayacağız. Ödemişli hemşerilerimizin başı Boz Dağlar kadar dik gönlü Menderes kadar geniş Kuvay-i Milliye torunlarıdır, efe torunlarıdır. Bu sebepten dolayı Cumhuriyetin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e içtiğimiz ant milletimize verdiğimiz söz ile Ödemiş Belediyesine adayım.  Bütün aday ve aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Birçok projelerimiz var. Ödemiş’i Türkiye’de örnek kılacak projelerimiz var. Bu projelerden size başlık altında anlatacağım. Kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlarımız söz konusu” dedi.


KILIÇ, “ÖDEMİŞ’İN ELEKTRİĞİNİ KENDİMİZ ÜRETECEĞİZ”
“Ödemiş artık emekli kentinden, durağan bir kent olmaktan çıkacak. Çalışan gençlerin Ödemiş’te kaldığı ve istihdam yarattığı bir kent olacak. Evde vakit geçiren kadınlarımız için istihdam sağlayacağız ve bir dikim evi kuracağız. Dikim evinden çıkardığımız ürünlerin şehirde satışını yaparak istihdam sağlayacağız. Ödemiş’te bakıma muhtaç insanlarımıza, engelsizlerimize mevcut Tay Park’ta engelsiz köy kuracağız. Engelsiz Lise kuracağız. El işleri, müzik, resim gibi faaliyetlerle çocuklarımızı topluma kazandıracağız. Kültür Park’ta bulunan yüzme havuzunu haftanın bir günü engelli vatandaşlarımıza açacağız. Sosyal Belediyecilik olmazsa olmazlarımızdan ve süreklilik gerektiren bir yapıdır.  Yol, su, kaldırım, otopark ve Ödemiş’in en büyük sorunu sokak hayvanları. Biz ekosistemi bozmadan halkımın rahatsız olmayacağı şekilde ve sokak hayvanlarımızın da mutlu olacağı şekilde projeler gerçekleştireceğiz. Toplu taşımaya yönelik projelerimiz var, bir tramvay yolu yaptırmayı düşünüyoruz.  Belediyemizden hiçbir işçi çıkarılmayacak. Çalışan personellerimize Belediye kıyafet verecek.  Belediyemiz kıdem, liyakat, tecrübeye göre iş yapacak. Hiçbir partiliyi gözetmeksizin el birliği ile çalışacağız. Türkiye’de olmayan bir projemiz var. Su Türbülans Sistemi yapacağız. Bozdağ Mermeroluk’ta yıllardan beri 24 saat akan bir kaynak suyumuz var. Bu kaynak suyu şebekemizden akan içme suyu olacak ve kaynak suyu ile Ödemiş’in elektriğini kendimiz üreteceğiz. Tarımını yaptığımız ürettiğimiz ürünlerimizi içinde hiçbir kimyasal kalıntı kalmadan paketleme sistemi ile yurtdışına ihracat edeceğiz. Birgi bir Şirince’yi aratmaz, Bozdağ bir Uludağ’ı aratmaz, Gölcük bir Abant’ı aratmaz. Bu kültürel ve turizm açısından değerli yerleri kalkındıracağız. Bu projelerin hepsini sizlerin ve teşkilatın izniyle tamamlayacağız. Zafer Allah’tan Sefer bizden, iyi ki varsınız” dedi.

Editör: Tutku İç