Su tüketiminin arttığı yaz aylarında içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla 2 adet derin sondaj kuyusu açıldı. Doğal kaynak suları şebekeye kazandırılırken yeni iletim hatları ile içmesuyu altyapısı güçlendirildi.
Ödemiş’te içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla yatırımlarına aralıksız devam eden İZSU Genel Müdürlüğü, Yolüstü Mahallesi’ne 2 yeni sondaj kuyusu kazandırdı. 2 yeni derin sondaj kuyusu ile elde edilen suyun depoya taşınması amacıyla 4 km yeni iletim hattı oluşturuldu. Açılan kuyulardan birine elektrik enerjisi sağlanırken diğer kuyu jeneratör aracılığıyla çalıştırılıyor. Bu kuyunun da enerjilendirilmesi için çalışmalar devam ediyor.
Yolüstü Mahallesi’nde yapılan yatırımlar çerçevesinde arazi toplulaştırması kapsamında özel mülkiyet içerisinde kalan ve ekonomik ömrünü tamamlayarak devamlı arızaya yol açan yaklaşık 3 km uzunluğundaki iletim hattı yenilendi.

DOĞAL KAYNAK SULARI DA KULLANIMA SUNULDU
Ayrıca mahallenin içmesuyu ihtiyacının karşılanması için ek kaynak olarak kullanılan doğal kaynak suyu gözlerinde bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Bu kaynaklardan elde edilen su yaklaşık 12 km boru imalatı yapılarak depoya iletildi. 

KIŞ AYLARINDA ELEKTRİK TASARRUFU HEDEFİ
Böylelikle Yolüstü Mahallesi derin sondaj kuyularına ilave olarak doğal kaynak suları da sisteme dahil edilerek kullanıma sunuldu. Kış aylarında tüketimin az olduğu dönemlerde sadece kaynak sularından besleme yapılarak enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor.

Editör: Tutku İç