Ödemiş’te su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Sekiköy Mahallesi’nde önemli yatırımlara imza attı. Sekiköy’ün doğal kaynak suyu kaynaklarındaki gözleri bakımdan geçiren İZSU, yeni su gözleriyle ek su kaynağı oluştururken iletim hatlarını da tamamen yeniledi.
Halihazırda 3 adet derin sondaj kuyusu ve doğal kaynak sularıyla içmesuyu ihtiyacının karşılandığı Sekiköy’de artan su ihtiyacına yönelik olarak mevcut doğal kaynak suyu gözleri ve kaptajlarda bakım-onarım çalışmaları yapılarak su debisi arttırıldı. Yeni su gözleri bulunarak ilave su kaynağı oluşturuldu.

İLETİM HATLARI TAMAMEN YENİLENDİ

Doğal kaynak sularından elde edilen suyun sisteme dahil edilmesi amacıyla ekonomik ömrünü tamamlamış mevcuttaki yaklaşık 3,5 km kaynak suyu iletim hattı yenilenirken, yaklaşık 1 km de yeni kaynak suyu iletim hattı imalatı yapıldı. Toplam 4,5 km imalat yapılarak çalışmalar tamamlandı. Yapılan yatırımlar ile Sekiköy Mahallesi sakinlerine doğal kaynak suyu sunulurken ve bir yandan enerji tasarrufu yapılması da hedeflendi.

DOĞAL KAYNAK SULARI ŞEBEKEYE KAZANDIRILIYOR
İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü yetkilileri “İZSU olarak tüm enerjimizi ve imkanlarımızı vatandaşlarımıza su hizmetini kesintisiz ve sağlıklı şekilde sağlayabilmek amacıyla kullanıyoruz. Artan su ihtiyacını karşılama noktasında İlçe genelinde yeni sondaj çalışmaları, doğal kaynak sularının mahallelere kazandırılması çalışmaları, altyapılardaki yenileme ve yeni imalat çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Editör: Tutku İç