İçme suyu temininin 1 derin sondaj kuyusundan sağlandığı mahallede bir su kaynağı daha devreye alınacak.
İZSU Genel Müdürlüğü, Ovacık Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununa kalıcı bir çözüm yaratmak amacıyla, kapsamlı bir çalışma başlattı. Mahallede yaşayan 180 vatandaşın, içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını 1 derin sondaj kuyusundan karşılaması ve yüksek rakımlarda bulunan mahallede sık sık elektrik kesintileri meydana gelmesinden dolayı Bozdağ eteklerinde doğal kaynak suyu gözleri oluşturulacak ve yaklaşık 6 bin 500 metrelik iletim hattı imalatı ile bölgeye su sağlanacak.
Devam eden iki etaplı çalışmanın ilk etabında doğal kaynak suyu gözleri oluşturuluyor. Çalışmanın ikinci etabında ise oluşturulan gözlerden bölgeye su sağlayacak iletim hattı imalatı yapılıyor. Ödemiş Ovacık Mahallesi’nde yürütülen çalışmaların sona ermesiyle Ovacık Mahallesi’nin içme ve kullanma suyu ihtiyacı doğal kaynak sularından karşılanacak. Yapılacak imalatlar ile Ovacık Mahallesi’ne komşu olan Tekke Mahallesi’ne de doğal kaynak suyu takviyesi yapılacak. Ayrıca bölgede, Ovacık ve Tekke mahallelerinin ortak kullanımına sunulacak bir derin sondaj kuyusu daha açılacak.
Ovacık Mahallesi sakinlerinin İZSU ekiplerinin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Mahalle Muhtarı Hakkı Bozbağ, “Mahallemizde doğal kaynak suyu bulunmadığı için İZSU tarafından çalışma yapılıyor. Bu hizmet sayesinde köyümüz, güzel bir suya kavuşacak. İZSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 

Editör: Tutku İç