Tamer Oyguç Bayındırlı öğrenciler ile bir arada

UNFPA (Birleşmiş Milletler Dünya Nüfus Fonu), Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Türkiye de sadece iki ilde yürütülen Unıfıed Basketball Project in kapanış etkinliği Bayındırda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Tamer Oyguç Bayındırlı öğrenciler ile bir arada

Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından gerçekleşen projeye eski milli basketbolcu  Tamer Oyguç , Bayındır’da sporsever öğrenciler ile bir araya geldi.

170 ülkeye yayılmış dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olan Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin İzmir temsilciliğini yapan Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yapmış olduğu etkinlikle yine ses getirdi.

Proje ile ilgili bilgi veren kurum sahibi Ozan Uvaçin,  “Destek eğitimin olmazsa olmazı spor ile öğrencilerimize farklı alanlar oluşturup onların kendilerine olan güvenlerini kazanmalarını sağladığımız ve şehrimizde farkındalığı arttırdığımız bir projenin kapanış etkinliğini gerçekleştirdik.

Amacımız; özel sporcuların sağlıklı bireyler ile spor alanı ve dışında aynı ortamı paylaşmasına olanak sağlamak, zihinsel engelli bireylerin yaşıtları sağlıklı bireyler ile iletişim ve uzun süreli arkadaşlık kurulmasına olanak sağlamak, antrenmanlar ve müsabakalar esnasında yetenek ve beceri düzeylerini daha üst düzeye taşımak, özel sporcuların takım içinde sürekli bir rol almasını sağlamak, bir grubun parçası olduğunu hissettirmek bu sayede cesaret ve özgüvenleri arttırmak, toplumdaki aktivitelere sağlıklı bireyler ile beraber katılma deneyimini kazandırmaktır.

Bu amaç doğrultusunda 2 özel sporcu ve 1 partner sporcu ile oluşturduğumuz 16 takım ile 3x3 tek pota basketbol etkinliklerimizi yıl içerisinde gerçekleştirdik ve bugün de kapanışımızı yaptık.

Eski milli basketbolcumuz Sayın Tamer Oyguç beyefendinin bugün bizlerle olması etkinliğimizi daha da anlamlı kıldı. Genç nesillerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması üzerine birçok çalışma yapıldığı bir dönemde Bayındır’da eğitim gören lise öğrencilerimizle spor üzerine yapılan söyleşi, öğrencilerin spora teşviki için oldukça faydalı oldu.

Dolu tribünler önünde özel öğrencilerimizin enerjileri görülmeye değerdi, özellikle de gözlerindeki bende başarabilirim mutluğu hiçbir şeye değişilmez.

Her zaman desteklerini arkamızda hissettiğimiz Belediye Başkanımız Uğur Demirzen ve başkan yardımcımız Osman Kadan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serdar Ökay ve Şube Müdürümüz Aykut Çağıran, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Erdal İnce ile hem partner sporcu hem de tribünleri doldurarak öğrencilerimize destek veren Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi’ne, Ülfet Onart Anadolu Lisesi’ne, Alparslan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Şehit Oktay Ardıç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne, Merkez İsmet İnönü Ortaokulu idareci öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER