Ödemiş’te yüz yüze eğitim başladı

HABER / ELİF ACUN

Kontrollü normalleşme süreciyle birlikte okullarda yüz yüze eğitim başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre yüksek riskli iller arasında yer alan İzmir'de, okul öncesi eğitim kurumları, ilkokulların tamamı ve 8 ile 12. sınıflarda yüz yüze eğitime yeniden başlandı.

Ödemiş’te İstiklal İlkokulunda eğitim gören 450 öğrenci, uzun süre sonra yeniden okullarına geldi.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle okullarından ayrı kalan öğrenciler, arkadaşlarıyla buluşmanın heyecanını yaşadı. Yüz yüze eğitim öncesinde okullar dezenfekte edildi, sınıflarda düzenlemeler yapıldı.

Okul Müdürü Mustafa Güder ve öğretmenler öğrencileri hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Ortak alanlardaki panolara salgına karşı bilgilendirici broşürler asıldı, sınıfların yanı sıra bahçe ve koridorlar gibi okullardaki diğer alanlara da sosyal mesafenin korunmasını hatırlatan etiketler konuldu.

Öğrencilerin maske takmaya özen gösterdiği görüldü. Ailelerin ise okul bahçesine girişine izin verilmedi.

Okul bahçesinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler, okul binası girişinde kurulan platformda ellerini ve ayakkabılarını dezenfekte etti. Öğrenciler sosyal mesafeye uygun olarak alındı.

Arzu Çakar, okulların açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Oğullarım okulunu özlemişti o yüzden dünden beri çok heyecanlandıydı. Bu anlamda mutluyuz. İnşallah hastalık tamamen ortadan kalkar ve çocuklar da daha uzun süre okullarında eğitimlerine devam eder" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 14:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214