İZELMAN Anaokulları ve Yayınları Enternasyonal Fuarı’nda

Her yıl farklı kültürlere ev sahipliği yapan; havasını soluyan herkesi, geçmiş ve gelecek arasında zaman yolculuğuna çıkartan İzmir Enternasyonal Fuarı, pandemi koşullarına rağmen geçmişten geleceğe uzanmaya devam ediyor.

İZELMAN Anaokulları ve Yayınları Enternasyonal Fuarı’nda
banner267

Dünyanın en köklü uluslararası genel ticaret fuarlarından biri ve ülke tarihinin ilk fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı, İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, T.C. Ticaret Bakanlığı himayesinde; 03 – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında, İzmir Uluslararası Fuar Alanı / Kültürpark’ta 90. kez kapılarını açtı. Bu bağlamda İZELMAN A.Ş. eğitim hizmetleri ve yayıncılık hizmetleri de 90. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda büyük bir coşku ile İzmirlilerle buluştu.

İZELMAN ANAOKULLARI, İzmir Fuar Çocuk Kulübü ile fuar alanında

İZELMAN A.Ş. Anaokulları 90. İzmir enternasyonal fuar alanında bu yıl, çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlama, özel yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmelerine yardımcı olmaya yönelik , Fuar Çocuk Kulübü içerisinde 9 öğrenme istasyonu kuruyor. İZELMAN A.Ş. Anaokulları bu öğrenme istasyonları ile çocukların farklı deneyimleri etkin bir şekilde yaşamalarına, daha küçük gruplarda birbirleriyle doğal ilişkiler kurmalarına, oyun esnasında karşılaştıkları problemleri çözmelerine, karar ve sorumluluk almalarına, kendilerini ifade etmelerine ve birbirlerinden öğrenmelerine fırsat tanınması amaçlıyor.

Fuar Çocuk Kulübü’nde uygulanacak öğrenme istasyonları programları; serbest zaman, müzik, görsel sanatlar, fen, robotik kodlama, matematik, yaratıcı drama, beden eğitimi ve spor, ekoloji( tarım) istasyonu olarak 9 farklı branştan oluşuyor.

İstasyonlar hazırlanırken pandemi şartları göz önünde bulundurularak her masada çapraz oturma düzeni ile 4 çocuk olacak şekilde, 72 çocuk kapasiteli alan oluşturularak, istasyonlar her çocuğun 15 dakika süre geçirecekleri ve 18:00- 23:00 saatleri arasında faaliyet gösterecekleri şekilde planlandı. Ayrıca İZELMAN A.Ş’nin bir ilke imza atarak hazırladığı gezici inovasyon otobüsü de fuar çocuk kulübü etkinliklerinde tanıtım amacıyla ziyarete açık olacak.

İZELMAN A.Ş. Yayınları da Kültürpark’ta

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’in kültürel, coğrafi ve sanatsal kimliğini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak amacıyla birçok eser ve proje gerçekleştiriyor. İZELMAN A.Ş. , 2020 yılı itibari ile yayıncılık hizmetlerini bünyesindeki faaliyet alanlarına ekleyerek İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu misyonu doğrultusunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yayın ve eserler ortaya koymaya başladı. İZELMAN ‘ın şimdiye kadar yayınlanan; Ekin’in Karakılçık Buğdayı, Kahkahacı Pelikan, Şarkıların Gücü, Çiğdemin Oyunu, Poseidon Ormanda, Yıldızlı Bir Gece, İzmir Fecayii, ‘Hızlı Oku, Kolay Öğren, Zor Unut’, Aristonikos, Nutuk (Özel Basım) ,Atatürk ve Ülkü, Atatürk ve Çocuk, İzmir'in Son Osmanlıları Kokluca Mezar Kitabeleri, İzmir ‘de Suyun Serüveni , İngilizce Öğreniyorum, İzmir İlçeleri Boyama Kitabı, Kar ve Güneşin Dostluk Öyküsü ( Türkçe ), Kar ve Güneşin Dostluk Öyküsü ( Rusça ) adlı 18 eseri Kültürpark Belediye Sokağı’nda İZELMAN A.Ş. standında fuar süresince İzmirlilerle buluşmayı bekliyor.

İZELMAN ‘dan Yeni Kitaplar…

İZELMAN A.Ş. yayınları tarafından İzmir’e ve İzmirlilere 10 adet yeni eserle katkıda bulunmaya devam ediyor. Yeni katılacak olan eserlerin adları şu şekilde; ‘Me, The Olive Tree’, Sakine Köyü , Oryantalistler İzmir’de, Bilmediğimiz İZMİR, İzmir Gönüllü Yerel Değerlendirme Raporu, İZELMAN Çocuk Kitapları Cumhuriyet Serisi ( 5 Kitap ).

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214