Başkan Eriş, “Sözlerim yanlış anlaşıldı”

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen Beydağ Birlik ve Danışma Toplantısına katılan ve konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in 'Salim kardeşimiz (Salim Özkarataş'ı kastederek) adayımız olsa Kiraz'da bayrağımızı dalgalandırırdık' söylem sonrası İYİ Parti Beydağ İlçe Başkanı salonu terk etti.

Başkan Eriş, “Sözlerim yanlış anlaşıldı”

İYİ Parti İl Başkanı Hüsman Kırkpınar'dan çarpıcı açıklamalar gelmişti. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de hız kesmeden devam eden birlik ve dayanışma toplantıları CHP Beydağ Birlik ve Dayanışma toplantıları ile devam etmişti.

Kırkpınar’ın açıklamaları sonrası Eriş de basına yazılı bir açıklama yaparak şunları kaydetti, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beydağ'da düzenlediği dayanışma yemeğinde yitirdiğimiz değerli dostlarımızı anmak üzere sarf ettiğim sözlerin ne İYİ Parti'ye ne de birlikte çok güzel şeyler başaran Millet İttifakı'na yönelik olmadığını hatırlatma ihtiyacı doğmuştur. Hiçbir zaman ne İYİ Parti'yi ne yöneticilerini incitecek, Millet İttifakı ruhuna zarar verecek bir söylemin içinde olmadım olmam da.

Kaldı ki bu konuşmada geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz Alaşarlı Mahalle Muhtarımız Saffet Çetin'in ve yine geçen yıl yitirdiğimiz Kiraz ilçemiz için bir değer olan Salim Özkarakaş'ın da aramızda olamayışlarından duyduğum üzüntü ve özlemi dile getirdim. Elbette yitirdiğimiz değerleri her zaman saygı ve rahmetle anacağız.

Konjonktürel olarak alınması gerekmiş kararlarla ilgisi olmadığı halde duygularımı dile getirdiğim sözlerin yanlış anlaşıldığını ve basına üzücü şekilde yansıdığını görüyorum.

Bu noktada elbette medya üzerinden yanıt vermek yerine İYİ Parti İzmir İl Başkanımız Sayın Hüsmen Kırkpınar'ı arayıp durumun bundan ibaret olduğunu aktarmak ve var olan yanlış anlaşılmayı gidermek istedim. Ancak sanırım yoğun oldukları için kendilerine ulaşamadım. Ama ulaşamayınca yanlış anlaşılmayı düzeltmek adına bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Aynı şekilde Millet İttifakı paydaşı Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanımız Sayın Deniz Yücel'e ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'e Foça'da belediye başkanlarımızla bir arada olduğumuz toplantıda durumun yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu aktardım. Büyükşehir Başkanımız ve İl Başkanımız ve Başkanlarımızın olduğu toplantıda da duygularımı dile getirdim.

Birlikte yol arkadaşlığı yaptığım İYİ Partili arkadaşlarımı kırmam asla söz konusu olamaz. Oluşan bu yanlış anlaşılmadan dolayı İYİ Partili arkadaşlarımızdan ve Millet İttifakı ailemizden özür dilerim.”

HABERLE İLGİLİ LİNK

//www.yerelguc.com/gundem/baskan-toplantiyi-terk-etti-iyi-parti-den-kiraz-h25043.html

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 17:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214