Demokrat Parti’den gövde gösterisi… 


Ödemiş’in Topuklu Efesi Güleç belediye başkan adayı!
Demokrat Parti Ödemiş İlçe Kongresi, Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 


Yoğun katılımla gerçekleştirilen kongreye DP İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, DP İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, MTP Genel Başkanı Bülent Karabulut, Ak Parti Ödemiş İlçe yönetimi, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şahap Bozkurt ve yönetimi, Deva Partisi İlçe Yönetimi, Demokrat Parti il yönetimi, ilçe başkanları, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Bayındır, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mustafa Ali Fırtına, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İlçe kongresinde divan üyeliği görevine ise Osman Varol, Hasan Enet, Duygu Karaalp, İsmat Hacıoğlu ile Berkant İncekara seçildi.
Kongrede tek aday olan Kahraman Murat Ateş ilçe başkanı seçilirken ilçede 27 yıldır yaptığı önemli haberlere imza atan Yerel Güç Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Gazeteci Dilek Acar Güleç belediye başkan adayı ilan edildi.


MESULİYETİMİZ HER ZAMANKİNDEN DAHA BÜYÜK

Toplantıda söz alan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı vesilesi ile konuşmasına başladı. Konuşmasında iktidarı hedef alan Uysal, “Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana tarımdan başlayarak 80 yılda önemli mesafeler aldık. Birileri yoksaysa da Anadolu’nun her noktasında bizim geleneğimizin, yarattığımız değerlerim bu bayrak yarışında önemli izleri vardır. Ülkeyi ele geçireceğiz mantığıyla 2002’den beri yaşadığımız kravatlı soyguna rağmen milletimizin aklında da vicdanında da gönlünde de yarattığımız değerler anlayışlar yaşıyor. Mücadelemizin manası büyüktür. Çatlamış topraklarla mavi gökyüzü arasına sıkışmış bu ülkenin kaderini değiştirmiş insanların evlatlarıyız. Bugün hiç de buruk değiliz gururla cumhuriyetin 100’üncü yılını kutluyoruz. Cumhuriyeti sevenler, inananlar kutluyor. Onu tahrip etmek isteyenler ise milletin cumhuriyete sahip çıktığını görünce onlar da sureti haktan görünerek bir takım kutlamalar yaptıklarını görüyoruz. Bu büyük ülkeyi kuranlar, 10 yıllık savaşta ateş çemberinde mücadele ederek bir hattı ortaya koymuşlar ve 85 milyonun başını dik bir şekilde kendi doğduğu topraklarda bir Türkiye kurmuşlardır. 20 yıldır bu ülkenin kaynaklarını yağmalayan bu iktidar sahipleri bunu bilmeli. Geçmişte vekilleri vardı. Cumhuriyet için reklam arası diyorlardı. Şimdi de bir milletvekili kalkmış verilmiş narkozdan yeni uyanıyoruz diyor. Mesuliyetimiz her zamankinden daha büyük. Dün mücadele daha kolaydı. Bugün doğru-yanlış yer değiştirmiş durumda. Kendi siyasetleri için inanışları kullanan onu adeta cephaneye çevirerek hukuksuzlukları ört bas etmeye çalışıyorlar. Pek çok aktörü kendi siyasetlerini eklemlemek için ulufeler dağıtıp bugünlere geldiler. Kurucu iradenin ortaya koyduğu inanç ve anlayış ile tarihin bize yüklediği sorumluluğun gururu içindeyiz” dedi.

Genel Başkan Uysal konuşmasında şunları söyledi:
“Belki büyük sıkıntılar çekiyorsunuz. Siyaset yapmanın en zor zamanına denk geldik. Kamu kaynaklarını yağmalayan iktidar sahipleri var. Bunun karşısında iman kuvvetiyle siyaset yapan Demokrat Partililer var. Tartışmaları görüyoruz. Millet diye, ülke diye bir davaları yok. Aydın’da bir evladımız asansör kazasında vefat etti. İlgililer mazeret bularak suçu evladımızda bularak kendi üzerlerinden suçu atarak çözüm arıyorlar. Ama nafile… Canını kaybeden evladımızın babası ‘bu devlet benim çocuğuma sahip çıkmadı’ diyor. Biz sözle değil, lafla değil, ruhen de bu ülkenin ortaya koyduğu değerlere sahip çıkacağız. Nereden geldiğimizi bildiğimizden ülkemize sahip çıkacağız. Ülkemizi bir bilinmeze götürmek isteyenlere karşı sahip çıkacağız. Bir kişi devletine ülkeyi dönüştürmek isteyenlere karşı sahip çıkacağız. Hakikati istedikleri kadar perdelemeye çalışsınlar. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tüm imkansızlıklara, tehditlere, kara propagandaya rağmen demokrasiden yana tavır koyan yüzde 48 için söylüyorum, bilesiniz ki galiptir. Eninde sonunda tarih hükmünü tayin edecektir. Bugün bu rejime karşı çıkan insanlarımızın endişelerinin giderip oylarını almalıyız. O yüzden İzmir, Ödemiş önemli. Bu topraklarda hatırı sayılır izlerimiz, hizmetlerimiz var. Menderes’i, Özal’ı, Demiel’i ile tarımdan başlayarak bu ülkenin kalkınması için çalıştılar. 

BU İKTİDAR ÇÜRÜMÜŞTÜR

Dünya hızla değişiyor. 10 yıllık süreçte iş gücü piyasasında işgücü niteliklerinde tasfiye dalgası ülkemizi saracak . Türkiye’nin bir hazırlığı ise bulunmuyor. Türkiye hazırlık yapması gerekirken tarım ve sanayiden başlayarak çalışmak gerekiyor. Türkiye’nin kıskacın içinde. Hacmi yüksek katma değeri düşük malları ihraç ediyor. Yapısal olarak bunu değiştirecekken ve küresel ölçekte önümüzde fırsat açılmışken 2023 hedefleri diyerek propaganda yapanlar ‘küçük bir sapma oldu, Türkiye 2053’te ekonomide ilk 5’e girecek! diyorlar. Bu sözlere itimat etme şansımız var mı? Bu iktidar yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya çürümüştür. Muhalefet siyasetçileri olarak bizler değil yakın zamanda İstanbul’da Anadolu Adliyesi Başsavcısı yargıdaki çürümüşlüğün boyutu ortaya koydu. Usulen soruşturma açtılar, yakında onu görevden alırlar. Gazeteci Tolga Şardan’ı gözaltına aldılar. Bir alan inşa ederek kimse konuşmasın istiyorlar. Ama nafile. Biz sussak tarih susmaz diyor şair. Kim susarsa sussun bu yapılanları haykıracağız. Sonuna kadar milletimizin idrakine sunacağız. Köpekleri serbest bırakmışlar, taşları bağlamışlar. Yolsuzluk yapanları soruşturacaklarına bu haberleri yapanları soruşturma açarak onları hapse atarak akılları sıra yıldırmak istiyorlar. 

BU MİLLETİN KADERİNİ BİR KEZ DAHA DEĞİŞTİRECEĞİZ

5 ay sonra yerel seçim var. Bu yerel seçim iktidarın zihninin arkasında tuttuğu hedeflere erişmesi için toplumsal muhalefetin direncini kırma vesilesi yapmaya gayret ettikleri seçim olacaktır. 94’ten bu yana İstanbul Büyükşehir kaynakları ile üzerinden bir rantiye iktidarı ortaya çıkaranların ne çiftçilerimizle ne dar gelirli vatandaşlarımızla ilgilemesini beklemesin. Organize kötülükle karşı karşıyayız. Dünyada tarım stratejik alan olarak belirlenirken Türkiye’de düzen yanlış sürdürülmekte. Ülkemizin kapasitesinin farkındayız. Bu kapasiteyi aktif edecek Türkiye’nin potansiyelini ortaya çıkaracak siyasi programla vatandaşlarımızı buluşturacak mıyız, buluşturmayacak mıyız? Mücadelemiz bunun içindir. Bu milletin kaderini bir kez daha değiştireceğiz. Ayak basılmadık, gönüle dokunulmadık kimse bırakmadan yerel seçimleri fırsata çevirerek fikrimizi ideallerimizi daha büyük kitlelere ulaştırma şansımız var. Bugün Ödemiş’te bu kongre ile ateşimizi yakıyoruz. Dilek Acar Güleç başkanımızı Ödemiş’te belediye başkan adayı ilan ederek ve kalan zamanı iyi değerlendirerek DP bayrağını burçlara dikeceğimize inanıyorum.

DEMİRBAŞ: GELECEĞİN MODERN ÖDEMİŞ’İNİ KURACAĞIZ

İl Başkanı Ozan Demirbaş, kongrede yaptığı açıklamada  “100’üncü yaşımızı kutladık. Bir insan için çok uzun, bir devlet için çok kısa. Devletimizin gücü kudreti sonsuz olsun. Mücadelemiz Atatürk’ün izinde Türkiye’yi yeni yüzyıllara taşımaktır. Tüm ilçelerimizdeki dava arkadaşlarımızla, hemşerilerimizle kutlamaları gerçekleştirdik. İktidar gereken önemi vermese de aziz milletimizle, dava arkadaşlarımızla cumhuriyet nasıl kutlanır gösterdik. Cumhuriyetin, AKP cumhuriyeti olmadığını gözlerine soktuk. Başka partilerin yerel seçimde ne yapacağına bakmadan kendi çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. İddiamızı Ödemiş’te de ortaya koyuyoruz. Sizlerin bu coşkusu sandığa kadar sürdükçe hedefimizden bizi kimse alı koyamayacaktır. Merkez sağın ortak paydasının temsilcileri olarak görevler düşüyor: Milet iradesini ayağa kaldırma mesuliyetindeyiz. Kimseye kulak asmadan hakikati haykırmalıyız. Bizim bu ülkenin dertlerini dermen olmak istiyoruz. Dilek başkanımız da Murat başkanımızı da dertli kimseyi ötekileştirmeden geleceğin modern Ödemiş’ini kuracağız. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın” ifadelerini kullandı.

ÖDEMİŞ’TE KAZA: 1 ÖLÜ ÖDEMİŞ’TE KAZA: 1 ÖLÜ

ATEŞ: ÖDEMİŞ’E BİR TOPLUKLU EFE LAZIM DEDİK

İlçe başkanlığı görevine getirilen Kahraman Murat Ateş yaptığı konuşmada “Bu göreve gelmeden önce aileme, il başkanıma bir söz söylemiştim: Bu görev ya tam ya da hiç yapmam dedim. Salonu gördüm ki tam yapma yolundayız. Atama yapılmaktan sonra yeni binamıza taşındık, kadrolarımıza yeni simler kattık. Yönetimi 8’den 14’e çıkarıp kadın yöneticilerimize yer verdik. Ödemiş’e bir topuklu efe lazım dedik. Dilek Acar Güleç’i aday göstermek için çıkardık. Bu yükselişimizi çekemeyenler oldu. Hakkımızda o arkadaş bakkal demişler. Evet bakkalım, hatta bakkal da değil çobanım. Desinler varsınlar. Keşke kendileri de çoban olup guruyla para kazansalar. Ben siyasete babamın arkasında araçlar arkasında anonslar yaparak başladım. Beni sorgulamaları ne akılları ne de eğitimleri yeter. Taşlanıyorsak doğru noktadayız. Temiz siyaset temiz toplum hedefini başarmak için insanlarımızı birleştirmek için emin adımlarla yürüyoruz” şeklinde konuştu.

ALTINTAŞ: YENİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ORTAYA KOYACAĞIZ

DP İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş ise “Türkiye kötü idareye mahkum değildir. Seçimlere 5 aylık süre kaldı. Buradaki herkes daha organize olarak Türkiye’ye özgün demokratik, insan hakkını, hukukunu anlayan bir belediyecilik anlayışını koyacaklar ve Türkiye’ye bir model olacaktır. Davanız mübarek olsun” açıklamasını yaptı.

GÜLEÇ: YETER SÖZ MİLLETİN DİYORUZ

Partinin Ödemiş Belediye Başkan adaylığı ilan edilen Dilek Acar Güleç ise “Bugün Ödemiş’te değişim için yola çıktığımız ilk gün. 1946’da rahmetli Menderes’in yaktığı demokrasi ateşini Ödemiş’te yeniden canlandıracağız. Kurtuluş Savaşı’nda ilk kurşunun atıldığı Ödemiş’te ‘yeter söz milletin’ diyoruz. Öncelikle bu yola çıkmamada beni yüreklendiren kıymetli eşime, aileme, arkadaşlarıma, dostlarıma, hangi görüşten olursa olsun arkandayız diyenlere teşekkür ediyorum. Bu yola çıkarken bana ‘DP‘nin oyu ne kadar, kazanabilir misin?’ dediler. DP’nin içinde bu ruhla, inanmışlıkla partisini satmamış bir kitle var. Ne kadar olurlarsa olsunlar onlarla yol yürümeye karar verdim” dedi. 

Geleceğin Ödemiş’ini kurmak için kolları sıvadıklarını söyleyen Güleç, “Kimseyi ötekileştirmeden, geleceğin modern Ödemişi’ni kuracağız. Doğru projelerle Ödemiş’i beraber inşa edeceğiz. Ödemiş’i seven tüm hemşerilerimizi davamızın yanında görmek istiyoruz. Hizmete talibiz Ödemiş’in kaderini değiştirmek için çıktığım bu yolda herkesi yanımda görmek istiyorum. Kendine adamım diye gezenler susup kenarda otururken ben mafyalara, çetelere karşı kadın başıma mücadele verdim. Ben hep hakka inadım. Korkma dediler, yürü. Haklı olanın rabbim yanındadır dediler. Gazabımız mübarek olsun. Yoluma taş da koysalar da ben bu yoldan dönmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Editör: Tutku İç