YEREL GÜÇ / BURCU TUNÇ

Çok kalabalık bir katılımla gerçekleşen liderliğini Mehmet Taşlı’nın, etkinlik sorumluluğunu ve rehberliğini Nihat Yüce’nin yaptığı yürüyüş 87 sporcuyla 6 saatte gerçekleşti. 

Ödemiş Belediye Gençlik ve Spor kulübü Efe Dağcılık kolu temsilcisi ve yürüyüş lideri Mehmet Taşlı kalabalık katılımdan dolayı memnuniyetini dile getirerek “Bölgemizin ilginç yerlerini keşfetmeye tanıtmaya ve yürümeye devam ediyoruz. 2024 yılı programımızda yer alan Kerpiçlik-Manastır ve Lübbey yürüyüşünü bu hafta gerçekleştirdik. Bu rota aynı zamanda Efeler Yolu'nun 8.etabı. Daha önceden kardeş komşu kulübümüz Tire Dağcılık kulübüyle yapacağımızı listeye yazmıştık. Ama beklediğimizden çok daha fazla katılım oldu. Yıllardır birlikte etkinlikler yapmak istediğimiz Manisa Anemon Dağcılık kulübü de bu ilginç etabı bizimle yürümek istedi. Hep birlikte oldukça kalabalık bir etkinlik yaptık. Üstün performans, orta performans ve kolay performans grubundaki birçok sporcu bu parkuru yürüdü. Zorlu ve keyifli geçen bu etabı tüm sporcularımız güvenle bitirmeyi başardılar. Piknik, Dağcılık Seremonisi, Sessizlik Terapisi, Seyir Terası sporcularımıza oldukça keyif verdi. Ama en önemlisi tertemiz bir havada ayak basılmamış keşfedilmemiş yerlerden geçip gitmekti. Birçok katılımcı memnuniyetini belirtilerek bizlerden ayrıldı. Yeniden birlikte yürümek isteklerini dile getirdiler. Bu güzel etkinlikte emeği geçen; Yönetim kurulu üyemiz ve bu etabın mihmandarı Nihat Yüce'ye, Artçımız Sami İnan'a, Tiredak Başkanı Zafer Taşkıranlar'a ,Anemon Dağcılık kulübü Başkanı Ömer Bülbül'e ve tüm sporcularımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizi zorlu o bölgeye taşıyan şoförlerimize de teşekkür ediyoruz” dedi. 

Efeler Yolu 8. etap Mihmandarı ve Rehberi Nihat Yüce ise "İlk defa bu kadar kalabalık bir grupla yürüdük. Etkinliğin güvenle başarıyla sonuçlanması için görev dağılımı yaptık. Disiplin ve yakın takiple sporcularımızı başarıyla Lübbey’e ulaştırdık. Etap yaklaşık 20 km idi. Yaklaşık 1000 irtifa kazancı 500 kaybı olacaktı. 8 saat sürüyordu ama farklı performans gruplarını farklı noktalardan başlattık. Süleymanlar’dan bir grupla başladık Keldağ'ın (Suçıktı yol ayrımı)eteğinde diğer grupla buluşup birlikte devam ettik. Manastır üzerinden su kemerleri yanından Lübbey’e ulaştık. Orta zorlukta bir yürüyüş yapıldı böylece. Sıradan bir performans yürüyüşü olarak planlanan yürüyüşü şenlik havasında gerçekleştirdik. Sabırları uyumları ve gösterdikleri dayanıklılık için tüm katılımcıları kutluyorum” dedi.

Manisa Anemon Dağcılık Kulübü Başkanı Ömer Bülbül ise "Yıllardır Efe Dağcılık Kulübüyle birlikte etkinlik yapmak istiyorduk. Son dönemde en çok merak edilen yerlerden biri olan Lübbey yürüyüşünde bir araya geldik. Güzel bir yürüyüş yaptık. Coğrafi yönden bölge çok güzel. Ayrıca büyük bir kalabalığı sorun çıkmadan bu coğrafyada yürüten Efe Dağcılık yöneticilerinden Mehmet Taşlı ve Nihat Yüce’ye  ayrıca görev alan herkese çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Efe Dağcılık ile birlikte etkinlikler yapmayı planlıyoruz” dedi.


Tire Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Zafer Taşkıranlar etkinlikten memnun olduklarını dile getirerek "Hayalet köy birçok insanımızın ilgisini çekiyor. Bizde bu anlamda Kardeş Efe Dağcılık Kulübümüzün etkinliği olan bu yürüyüşe katıldık. Keyifli ve ilginç bir yürüyüş yaptık. Bu anlamda çok kalabalık bir grupla yapılan bu etkinliği çok iyi yöneten ve herhangi bir sıkıntı olmadan bitirmeyi başaran Efe Dağcılık Kulübü Başkanı Mehmet Taşlı, Rehberimiz Nihat Yüce ve Anemon Kulübü Başkanı Ömer Bülbül’e çok teşekkür ediyoruz. Tüm sporcuları kutluyoruz. Önümüzdeki dönemde birlikte etkinlikler yapmaya devam edeceğiz “dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu