Ne için? 22 yıl kesintisiz iktidarda olup da batırmayı becerenlerin sorumluluğunu paylaşmak için mi?  “Yapıcı muhalefet” böyle bir şey değildir. Arkadaşlarımızı uyarıyorum: Bu büyük bir tuzaktır!. Oldu olacak hükümete de girin bari. Kantarın topuzunu kaçırmamak lazım" dedi.

TAŞLI'DAN BAŞKAN TURAN’A ÇAĞRI TAŞLI'DAN BAŞKAN TURAN’A ÇAĞRI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız arzu edildiği takdirde CHP’ye Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Mehmet Şimşek'in bilgi vereceğini ifade etmişlerdir” ifadelerini kullanmıştı. Çelik'in açıklamalarının ardından tepkiler gecikmedi. 
2023 genel seçimlerde CHP'nin listelerinden milletvekili listesine yazılan ve Demokrat Partisi'nden İzmir Milletvekili olan Salih Uzun sosyal medya hesabından CHP'yi uyardı. 
CHP'ye müzareke edin ama mücadeleyi yumuşatmayın' uyarısında bulunan Uzun, "Oldu olacak hükümete de girin bari. Kantarın topuzunu kaçırmamak lazım. Tuzağa düşmemek lazım."
Uzun'un açıklamaları şu şekilde;
"CHP’li arkadaşlar Mehmet Şimşek ekibiyle birlikte çalışacaklarmış…
Ne için? 22 yıl kesintisiz iktidarda olup da batırmayı becerenlerin sorumluluğunu paylaşmak için mi?  “Yapıcı muhalefet” böyle bir şey değildir.
Arkadaşlarımızı uyarıyorum: Bu büyük bir tuzaktır! 
Ne diyecekseniz açık ortamlarda söyleyin. Ne önerecekseniz kamuoyunun önünde önerin. Hem de yüksek sesle söyleyin. Toplumun isyanının sesi olun, hep beraber olalım. Müzakere edelim ama mücadeleyi yumuşatmayalım!
Bakın benden söylemesi; Vatandaşa hayatı zehir edecek acı reçetelerine ortak arıyorlar. Sonra çıkıp; “muhalefet ile görüşüp birlikte kararlaştırdık” derlerse ne diyeceksiniz?
Açık müzakereye tamam… Tamam da; birlikte çalışmak nedir yahu! Oldu olacak hükümete de girin bari. Kantarın topuzunu kaçırmamak lazım. Tuzağa düşmemek lazım."

Editör: Gülçin Kargaoğlu