“ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ HESAPLAŞMALARIN HEDEFİ OLDU” “KENT KONSEYİ BUNDAN SONRA KİME HİZMET EDECEK?” “ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ HESAPLAŞMALARIN HEDEFİ OLDU” “KENT KONSEYİ BUNDAN SONRA KİME HİZMET EDECEK?”

Engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için her sene 3 Aralık tarihinde düzenlenen etikliklerle farkındalık yaratılmak istenen 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç Ödemişli engelli vatandaşlarla bir araya geldi.


Güleç, Ödemiş Zihinsel Ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk ve dernek üyeleri ile dernek binasında; Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hülya Tunç ve dernek üyeleri ile de ilçe parti binasında yemekte bir araya geldi ve engelli vatandaşların önerilerini, taleplerini ile şikâyetlerini dinledi.


ÖNCELİĞİMİZ SİZLER OLACAKSINIZ, HİÇBİR ENGELLİ BİREY YANLIZ KALMAYACAK
“Gazetecilik mesleğini sürdürdüğüm 27 yıl boyunca hep yanınızda oldum başkan olduğum zaman sizler için hazırladığım projelerimle yanınızda olmaya devam edeceğim” diyen Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, “Ödemiş’in her bireyi benim için kıymetli ama sizler benim için daha kıymetlisiniz. Başkan olursak sizleri sadece bugünlerde değil her gün anmak ve görmek isterim. Aslında bu hep böyleydi. Gazetecilik hayatım boyunca hep yanınızda olmaya ve dertlerinize çare bulmaya çalıştım. Fakat başkan olduğum zaman bunlar daha planlı olacak. Bu anlamda dernek başkanlarımız ile yürüteceğimiz yıllık faaliyetlerimiz olacak ve bunları önceden planlayacağız. Bunun yanı sıra özel ihtiyaçlarınız ile ilgili olarak üzerimize düşen ne varsa onları yapacağız. Sizlerle paylaşmak istediğim bazı düşüncelerim var. Örneğin engelli evlatları olan anne babalar bu dünyadan göç ettikleri zaman geride kalan evlatlarına kim bakacak kaygısı yaşıyor. Belediye başkanı olduğum zaman bir engelli bakımevi yapmayı düşünüyorum. Bu anlamda ailelerinde gözü arkada kalmayacak. Ayrıca gün içerisinde yapmak zorunda olduğunuz çarşı, pazar vs işi gibi durumlarda evlatlarınızı teslim edebileceğiniz bir yere ihtiyacınız var biliyorum. Bunun için de bir tesis yapmayı planlıyorum. Bu süre içerisinde siz işinizi bitirinceye kadar kalabilecekleri ve güzel vakit geçirebilecekleri bir tesis. Bunlar seçim zamanı verilen ama sonra unutulan vaatler olmayacak. İmkanları elde ettiğimizde emin olun ki bunları yerine getireceğiz. Çünkü önceliğimiz bunlar olacak. Önceliğimiz sosyal belediyecilik, önceliğimiz vatandaşa sahip çıkmak olacak. Bu anlamda sizler için elimden gelen her şeyi yapacağımı bilmenizi isterim. Şehrimizde özellikle yürüme engelli vatandaşlarımız için pek çok düzenleme yapılması gerektiğinin farkındayız. Bu düzenlemelerin ivedi bir şekilde yapılmasını sağlayacağız“ dedi.


ŞEHİR İÇİ MİNİBÜSLERDE İNDİRİM
Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hülya Tunç’un, “Şehir içi minibüslerle ilgili olarak engelli vatandaşlardan tam bilet ücreti alınıyor. Bunun için hem belediye hem de şoförler ve otomobilciler odasına başvurduk ama sonuç alamadık” demesi üzerine Güleç, konunun aslında çok kolay bir şekilde çözülebileceğini ve bu konuya mutlaka çözüm getireceklerini ifade etti.
Güleç ayrıca Ödemiş’in en büyük sorunlarından birinin yatırımcıların engellenmesi olduğuna ve bu anlamda iş istihdamının yetersiz kaldığına değinerek, “İstihdam alanları çoğaldığında sizler için de iş kapıları açılacak” dedi.
Engelli vatandaşlar ayrıca Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç’ten engelsiz yaşam merkezi, engelli tuvaletleri, emzirme odaları, engelli aracı için şarj odaları yapılmasını istediler.

Editör: Tutku İç