YERELGÜÇ/ BUSE BAĞCI

Kiraz Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak 10.45’te Kiraz Şehir Stadyumunda düzenlenen anma ve geçit töreniyle başladı. Daha sonrasında 20.30’da Kaymakamlık Binası önünden öğrencilerden oluşan bando ve fener alayı ile kortej yürüyüşü gerçekleşti. Ardından Cumhuriyetin 100. Kurtuluş Yılı coşkusu yaşayan Kirazlılar Cem Yazan Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri’nde Özgür Can Çoban konseriyle coştu.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak sizlersiniz’ demiştir. Bu söz Türk gençliğine, Türklere yani bizlere olan inancıdır. Bu inancı hiçbir zaman boşa çıkarmayacağız. Bu kıymetli vatanı bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. ‘Sizin kendinize mi itimadınız yok, yoksa Türk kadınının faziletine mi?’ diyen bir liderin yani Atatürk’ün açmış olduğu yolda belediye başkanlığı görevini yapmaktayım. Ve bir kez daha gurur duyuyorum. İyi ki Türk kadınıyım iyi ki cumhuriyet kadınıyım. Doğum günün kutlu olsun Türkiyem” dedi.

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, “Cumhuriyetimizin şan ve şerefle geçen 100 yılını bugün çok büyük bir coşkuyla hep birlikte kutluyoruz. Her anı kahramanlık destanlarıyla dolu olan Kurtuluş Savaşımızın ardından ilan edilen cumhuriyet adeta yeniden dirilişin sembolüdür. Bugüne kadar cumhuriyetimize sahip çıktığımız gibi bundan sonraki yıllarda da hep birlikte cumhuriyetimize sahip çıkarak nice 100 yıllara birlikte kavuşacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi,  gazilerimizi rahmet ve özlemle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Editör: Tutku İç