YERELGÜÇ/ BUSE BAĞCI

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı ‘Dayanışma Yemeği’ düzenlenendi. CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı, dün akşam Ödemiş Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen dayanışma yemeğinde partililerle bir araya geldi.

Yemeğe, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı ve Aday Adayı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı ve Aday Adayı Feridun Yılmazlar, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, CHP Tire İlçe Başkanı Gürol Soyer, CHP Bayındır İlçe Başkanı Arif Uyguner, CHP Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, önceki dönem milletvekilleri; Musa Çam, Tacettin Bayır, Beydağ Belediyesi Eski Başkanı ve Aday Adayı Vasfi Şentürk, Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayları; Bekir Keskin, Engin Öztürk, Erdem Boyacı, Mustafa Turan, Özay Kaptan, Seçkin Dabak ve Selma Bilgi, meclis üyeleri, oda başkanları, muhtarlar ve çevre illerden partililer katıldı. 

CHP Ödemiş İlçe Başkanı seçilen Bülent Eker, “Savaş meydanlarında vatanımızı kurtarıp Cumhuriyetimizi kuranların temellerini attığı Cumhuriyet Halk Partisi, bugün bu güzel vatan topraklarında Atatürk devrimlerinin, Cumhuriyet kazanımlarının, özgürlüğün, huzurun, barışın ve insan haklarının en büyük güvencesidir. Cumhuriyet Halk Partisi öyle ulu bir çınardır ki ne zulümler, ne işkenceler, ne darbeler görmüştür ama halkın gerçek sesi olmaktan vazgeçmemiştir. Yeri gelmiş yaprak dökmüştür ama yepyeni filizlerle yükselmesini bilmiştir. Başkaları kendilerine altın tepside sunulan Ortadoğu taşeronluklarını ülkesini ve vatandaşını hiç düşünmeden kabul edip uygularken Cumhuriyet Halk Partisi, emperyalist odakların, kirli hesapların hep karşısında durmuştur. Bu sebepten çok bedel ödemiştir, çok operasyonlara maruz kalmıştır, kimi zaman belki doğru anlaşılmamıştır ancak tarih hep Cumhuriyet Halk Partisi'ni haklı çıkarmıştır. 21 yıldır yaşananlar göstermiştir ki Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da yine Cumhuriyet Halk Partisi'nin yol göstericiliğine ihtiyaç vardır, yeniden Atatürk Türkiyesi için Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarına ihtiyaç vardır. 2023 seçimleri her ne kadar az bir farkla da olsa istediğimiz gibi neticelenmese de bu seçimlerden en doğru mesajı yine Cumhuriyet Halk Partisi almıştır. Tabanın sesine kulak vermenin önemini bilen Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimlere aylar kala bir kurultay süreci başlatma cesaretini göstermiştir. Çünkü bu partinin hamurunda yedi düvele meydan okuyanların cesareti vardır. Öyle kapalı kapılar ardında yapılan delege seçimleriyle değil köy köy sandık kurarak yaptığı delege seçimleri ile sahaya inmiştir Cumhuriyet Halk Partisi. İşte bu delege seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri öyle usülden değil, pilav yemek olsun diye buluşmak için değil demokrasi şöleni gibi buluşmalarla il ve ilçe kongrelerini tamamlamıştır. Kurultayda da kendisine yakışan olgunluğu sergileyen Cumhuriyet Halk Partisi'nde delegelerimiz halkın sesine kulak vermiş değişimin gücünü halkın umuduna dönüştürmüştür. Özgürlük kelimesi dahi kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi sevgili dostlar? İşte Cumhuriyet Halk Partisi delegesinin özgür iradesi, o Mayıs seçimlerinden sonra günlerce evde televizyon izleyemeyen teyzemizin, amcamızın, ablamızın, gencimizin yüreğine umut olmuştur.”

31 Mart akşamı yeniden CHP bayrağı dalgalanacak

Sayın Özgür Özel liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi şimdiden yerel seçimlere hazırdır, dahası bu yerel seçimler halkın iktidarına giden yolun en önemli kilometre taşı olacaktır. Biz de buradan Sayın Genel Başkanımıza bir söz verelim mi hep beraber? 31 Mart akşamı Ödemiş'te de İzmir'de İzmir'in 30 ilçesinde "Ey özgürlük" şarkımızla kutlayacağız seçim başarımızı, "İzmir marşı" ile coşacağız bir kez daha.. Seçim zaferi demiyorum arkadaşlar, daha yürünecek çok yolumuz var. Bizim için Zafer halkın iktidarını kurmaktır. Zafer hazırlıktan geçer. Biz en iyi şekilde hazırlanıyoruz, hazırlanacağız. Bizim için en büyük zafer kutlaması, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, babaların çocuklarına harçlık verirken boncuk boncuk terlemediği, annelerin çocuklarına et yedirebildiği gün yaşanacaktır. Ödemişimizde 31 Mart akşamı yeniden Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı dalgalanacak. Kimse boşa heveslenmesin. Belediye Başkanımızla birlikte birbirinden kıymetli 8 Belediye Başkan aday adayımız var. Demokrasimiz adına, Halkın Belediyeciliği adına çok güçlü bir tablodur bu. Kimse bu tablonun altında başka hesaplar aramasın, kimse bu tabloya şaşı bakmasın. 

“Her seçimde vaat ettikleri halde 20 yıldır Torbalı-Ödemiş-Kiraz yolunu tamamlayamayanlar, Ovakent yolunda, Belevi yolunda canlarımızın gitmesine seyirci kalanlar bunu anlayamaz”
 
Emekliye 7500 lirayı reva görenler, emekliye bir kereye mahsus 5000 liracık ikramiyeyi vermek için kılı kırk yaranlar bu tabloyu anlayamaz. İşçinin, memurun, emeklinin maaşındaki vergi yükünü azaltmayıp ücretli insanımızı enflasyona ezdirenler bu tabloyu anlayamaz. Çiftçimize mazotu 36 liradan verenler, çocuklarımızın her sabah karanlıkta okula gitmesine yol açanlar, hastanede sıra bulamayan insanımızın sesini duymayanlar bunu anlayamaz. 128 milyar doların hesabını sormak yerine alkış tutanlar, geçilmeyen köprünün, yolcusu olmayan havalimanının faturasını vatandaşın sırtına yükleyenler bunu anlayamaz. Şehirlerimizi mülteci belasıyla dolduranlar, Pandemi günlerinde iki maske bulamayanlar, esnafı kaderine terk edenler, deprem felaketlerinde üç gün ortadan kaybolanlar bu güçlü tabloyu anlayamaz. Her seçimde vaat ettikleri halde 20 yıldır Torbalı-Ödemiş-Kiraz yolunu tamamlayamayanlar, Ovakent yolunda, Belevi yolunda canlarımızın gitmesine seyirci kalanlar bunu anlayamaz. Anlamalarını da beklemiyoruz zaten. Cumhuriyet Halk Partisi'nde Belediye Başkanlığına, Meclis Üyeliklerine aday adayı olmuş her bir arkadaşımız, aslında tüm bu olumsuzluklara karşı halkımıza "yalnız değilsiniz biz varız, bir şey yapmalı" demek için aday olmuştur. Aday adayı olmuş her bir arkadaşımız Dertleri ile, sıkıntıları ile baş başa bırakılmış güzel halkımızın derdiyle dertlenmeye, derman bulmaya, derman olmaya aday olmuştur. Ödemiş'i rant değil halk odaklı bir anlayışla yönetmeye, halkın kaynaklarını halk için kullanmaya aday olan her bir yol arkadaşımla gurur duyuyor, çıkmış oldukları demokrasi yolculuğunda başarılar diliyorum. İnanıyor ve biliyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi seçimi kazanacağı adayla yola çıkacak ve kadınıyla, genciyle tek yürek olup 31 Mart akşamı bahar havasını Ödemiş'e yaşatacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş'te her bir üyesiyle, delegesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla tek yürek olduğu sürece aşamayacağı hiçbir engel, ulaşamayacağı hiçbir hedef yoktur. Bizler Atatürk'ün işaret ettiği gibi dinlenmemek üzere yola çıkanlarız. Halkın iktidarını kurmak için yolumuz çok, kaybedebilecek bir saniyemiz bile yok. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, gücümüze güç kattığınız için yönetimim ve İlçe Örgütüm adına teşekkür ediyorum” dedi.

TAŞLI'DAN BAŞKAN TURAN’A ÇAĞRI TAŞLI'DAN BAŞKAN TURAN’A ÇAĞRI

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Bizler Cumhuriyet halk partililer olarak anayasanın rafa kaldırılması isteğiyle her geçen gün daha büyük bir mücadeleyle hayır diyeceğiz. Öğrenciler mutsuz, işçiler mutsuz, memur mutsuz, ev hanımı memnuniyetsiz, emekçinin hepsi memnuniyetsiz. Ülkede büyük bir memnuniyetsizlik var. Şimdi bizlere düşen bu memnuniyetsizliği vatandaşa anlatabilmek. Bizim televizyon kanallarımız yok bizim yandaş medyamız yok bizim havuz medyamız yok bizim tek gücümüz var oda örgütümüz. Örgütümüz tek tek evleri, iş yerlerini gezerek hem bunların yaptıklarını memnuniyetsizliğimizi anlatacak. Hem de belediyelerimiz sosyal belediyecilik hizmetlerimizi tek tek evlere girip anlatmamız gerekiyor. Ödemiş örgütü çalışkan, başarılı bir örgüt arkadaşlar, ben sizlere güveniyorum. Bu seçim döneminde çalmadık kapı bırakmayacağınıza adım kadar eminim. Bu dönem belediye başkanlıklarına 406 yoldaşımız, belediye meclisi üyeliklerinde 2 bin 47 arkadaşımız yani toplam olacak yaklaşık 2 bin 500 arkadaşımız görev talebi etti. Bu durumdan müthiş bir kıvanç duyuyoruz. Bu Cumhuriyet Halk Partisi‘ne gösterilen teveccüh mü göstergesidir. 

“Ödemiş seçimi kazanmak sadece Ödemiş‘te seçimi kazanmak demek değildir”

Aday adayları arkadaşların tabii ki kendilerini daha iyi hizmet vereceğini ilişkin kendileri tanıtmak istiyorlar. Tüm aday adayı arkadaşlarımdan ricam üzecek, kıracak, bizi toplum önünde zor durumda bırakacak sözlerden sakınalım. Zaten her birinizi Kırgınlık küskünlüklere yol açmayacağına eminim.Ödemiş seçimi kazanmak sadece Ödemiş‘te seçimi kazanmak demek değildir.  Ödemiş’te kazanılan seçimi rüzgârı Kiraz’ı etkiler, Beydağ’ı, Bayındır‘ı etkiler. O yüzden her birinizin oy farkını arttırmak için daha fazla çalışacağına canı gönülden inanıyorum. Bunun için İl Başkanlığı olarak neye ihtiyacınız varsa yanınızdayız. Üreticiyi desteklemek için kooperatiflerden ürünler alınıyor. Kuzu projesi ile üreticilerimiz desteklenirken aynı zamanda süte erişmekte zorluk yaşayan yavrularımıza da süt ulaştırılmış oluyor. Geçenlerde hepinizin de takip ettiği gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kooperatiflerden ürün alması engellenmeye çalışıyor çünkü üreticinin desteklenmesini istemiyorlar. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak üreticiden yana insanlar olarak asla buna izin vermeyeceğiz. Ödemiş‘te bana ne zaman ihtiyaç duyarsanız gelip Ödemiş‘te sizinle kapı kapı çalışmak için söz veriyorum. Hep birlikte Ödemişte Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandıracağız. Beraber çalışacağız Ödemiş bir kez daha kazanacağız. Seçim gecesi mutlulukla yine Ödemiş sokaklarında yürüyeceğiz inşallah. O güne kadar hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Yolunuz, yolumuz açık olsun” dedi.

Editör: Tutku İç