YERELGÜÇ/BUSE BAĞCI

Yaklaşan 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri öncesi 2009’dan 2019’a kadar iki dönem Beydağ Belediye Başkanlığı yapan Cumhuriyet Halk Partili Vasfi Şentürk, katıldığı canlı yayın programında aday adayı olduğunu açıkladı.

Partinin ve halkın talebi üzerine tekrar aday adayı olduğunu açıklayan Şentürk, “10 yıllık bir tecrübem var. Allah’a şükür sağlığım yerinde bu işi yapabileceğime inanıyorum. Başarılı bir şekilde başladığım bu dönemi sadece kendi başıma değil yola çıkmış olduğum ekibim ile aynı şekilde bir dönemde hazırız. Belediye başkanlığı talebi kendimden gelme değil. Halkımdan gelme. Her siyasi partinin yelpazesinden, özellikle parti içerisinden başkanım bir dönem daha sana ihtiyacımız var. Hep beraber bir dönem daha belediye başkanlığı, meclis üyeliği yapalım. Hep beraber çalışalım. Katkı verelim demelerinden kaynaklı. Bende üstüne basmak ve altını çizmek istiyorum. Başarı bir ekip işidir. Başta öz çekirdek ailemin bana verdiği katkı, yanı başımda çalıştığım meclis üyelerim ve yine yanı başında çalıştığım ekip arkadaşlarım. Hayırlısıyla bir dönem daha aynı siyasi partimden, aynı çizgimden. Rahmetli Deniz Baykal’a “Hiçbir yere ayrılmadım” demiştim. DSP ye geçmedim, diğer siyasi partilere geçmedim. 1992’den beri buradayım dediğimde tebriye gelmişti 2009 yazında. Deniz Baykal, “Başkanım senin bu dik duruşun seni bu ilçe de yıllar sonra belediye başkanı yaptı” demişti. Ben yine dik durdum. Partimin arkasındayım. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi” ifadelerini kullandı.

VASFİ ŞENTÜRK KİMDİR?

1959 Beydağ doğumlu S. Vasfi Şentürk ilk ve orta öğrenimini Beydağ'da tamamlamış, 
Ödemiş Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Fakültesini
kazanarak, okulun Radyo ve Televizyon bölümünden 1981 yılında mezun olmuştur.
1984 yılından itibaren Beydağ da ticaret yaşamına başlamıştır.
CHP Beydağ İlçe Örgütünün kurucu üyeliği ve üç yıl boyunca ilçe başkanlığı görevini yürütmüştür. 
Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı ve 15 yıla yakın bir süreyle de Halk Eğitim 
Koruma Derneği Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Evli ve iki çocuk sahibi olan Vasfi 
Şentürk orta derecede İngilizce bilmektedir. 29 Mart 2009 ve 31 Mart 2014 seçimlerinde Beydağ Belediye Başkanlığına seçilerek iki dönem başkanlık yaptı. 

Editör: Gülçin Kargaoğlu